Cătălin Botezatu are un apartament de lux în Dubai, la etajul 54. „La ultimul nivel e o grădină tropicală superbă”

Cătălin Botezatu și-a achiziționat un apartament impresionant în Dubai, care îi reflectă rafinamentul. Având în vedere că designerul petrece mult timp în metropolă, și-a dorit o locuință proprie în această destinație de lux. Investiția de sute de mii de euro este o adevărată bijuterie imobiliară, care se remarcă prin designul său elegant și dotările de top.
Alina Costache
13 feb. 2025, 22:33
Cătălin Botezatu are un apartament de lux în Dubai, la etajul 54. „La ultimul nivel e o grădină tropicală superbă”

Locuința lui Cătălin Botezatu din Dubai oferă o priveliște spectaculoasă atât asupra Oceanului Indian, cât și asupra orașului Dubai. Având multiple proiecte internaționale în derulare, designerul a considerat că achiziționarea unei proprietăți în acest oraș de lux reprezintă o decizie excelentă. La 55 de ani, Cătălin ar fi investit peste 350.000 de euro pentru apartamentul său din Dubai, o alegere ce reflectă statutul său și succesul profesional.

Citește și: Reacția neașteptată a designerului Florin Burescu după ce a aflat că mentorul său, Cătălin Botezatu, îi va preda ștafeta în materie de modă. Cui îi va lăsa averea Botezatu. Copiii lui ies din schemă

„Este la etajul 54. Are priveliștea către Ocean, dar și către partea de oraș. La ultimul etaj e o grădină tropicală superbă, unde plouă, unde sunt păsări care zboară. Sunt piscine artificiale, magazine, săli de evenimente. Aș putea spune că următoarea prezentare o fac la mine acasă”, a povestit Cătălin Botezatu, la Antena Stars.

„Are un dressing mare, o baie mare, un living încăpător, niște dormitoare. E foarte important, pentru că apartamentele cumpărate acum vor avea o valoare extraordinară peste doar câteva luni. Sunt oferte de nerefuzat”, a mai spus creatorul de modă.

Dubaiul este renumit pentru oportunitățile de afaceri, impozitele reduse și nivelul înalt de securitate, ceea ce îl face o destinație preferată de numeroase vedete internaționale. Mulți români celebri au optat pentru investiții imobiliare în acest oraș, iar Cătălin Botezatu se alătură acestui trend, profitând de avantajele oferite de acest mediu prosper.

Cătălin Botezatu a vizitat de numeroase ori Dubaiul, fiind implicat în proiecte de modă și evenimente exclusiviste. Acum, designerul a ales să-și achiziționeze propria locuință în Emiratele Arabe Unite. „Încă sunt (în Dubai), abia începe treaba. Da, am luat apartamentul de mult. Acum vin doar cu treabă. A început Săptămâna Modei la Dubai și aici voi fi”, a declarat Cătălin Botezatu în cadrul emisiunii Un show păcătos.

Imobilul ales de Cătălin Botezatu se află la înălțime, oferind o panoramă impresionantă asupra Dubaiului, orașul care atrage anual milioane de turiști, scrie spynews.ro. Imaginile cu noua sa achiziție dezvăluie un interior elegant, amenajat cu un rafinament desăvârșit. Spațiul se remarcă prin tonuri deschise de crem și alb, într-un design minimalist, dar cu un aer sofisticat, care reflectă perfect gusturile distinse ale creatorului de modă.

Dubaiul a devenit o destinație de top pentru multe vedete din România, care au ales să își achiziționeze locuințe în acest oraș, extrem de apreciat la nivel internațional. Metropola oferă o multitudine de oportunități de afaceri având o legislație strictă, taxe reduse, nivel înalt de securitate și, desigur, peisaje urbane spectaculoase care îți captează imediat atenția și te fac să te îndrăgostești de acest loc.

Citește și: Sărbători de coșmar pentru Cătălin Botezatu. Ce a pățit celebrul creator de modă

 

DailyBusiness
Andra și Cătălin Măruță plătesc o avere pentru școala celor 2 copii. David și Eva învață la Cambridge School of Bucharest
Spynews
Fiul lui Ilie Dumitrescu ar fi provocat un accident, în Capitală! Toto Dumitrescu este căutat, după ce a fugit de la locul faptei
Bzi.ro
Imagini spectaculoase cu Andreea Esca în Grecia! „Cea mai lungă vacanță de când am carte de muncă!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum arată astăzi fosta iubită a lui Adrian Cristea. La 41 de ani, e într-o formă de zile mari
Capital.ro
Card blocat în bancomat. Ce trebuie să faci când ATM-ul îți reține cardul. Reguli la principalele bănci din România
Playtech.ro
Hidroelectrica vs. alți furnizori de energie electrică: cât plătești la aceeași factură de 150 kWh/lună în 2025
Adevarul
O româncă și iubitul britanic, expulzați din Veneția după ce au înotat în Canal Grande
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Cum a ajuns o femeie de 64 de ani să se căsătorească cu un bărbat care are jumătate din vârsta ei: „Mama lui este mai tânără decât mine”
Cancan.ro
Răsturnare de situație după ce Dorian Popa a fost condamnat la 8 luni de închisoare. Decizia finală a tribunalului!
iamsport.ro
George Copos, acum 40 de ani. Fata de lângă el este vedetă TV și a rupt tăcerea: 'Aveam 20 de ani'
MediaFlux
Se ia în calcul un nou sprijin istoric pentru români!
stirilekanald.ro
Cine l-a înjunghiat pe Auraș în timpul măcelului de la Craiova. Criminalul era deja cunoscut în lumea interlopă. De la ce a pornit totul
substantial.ro
Dacă te balonezi și elimini gaze de peste 25 de ori pe zi, mai ales împreună cu alte simptome, ar fi bine să știi ce înseamnă