Ce a făcut Codruța Filip cu verigheta după divorțul de Valentin Sanfira. Cântăreața a explicat de ce a ars rochia de mireasă: „Nu vreau să transmit ghinionul meu mai departe”

Codruța Filip trece printr-o perioadă plină de schimbări. După divorțul neașteptat de Valentin Sanfira, artista s-a refugiat în muncă și lansează piesă după piesă. Recent, acesta a filmat un videoclip muzical cu un mesaj puternic în care apare în timp ce dă foc unei rochii de mireasă.
Bianca Bocioacă
26 iun. 2026, 18:26
Ce a făcut Codruța Filip cu verigheta după divorțul de Valentin Sanfira. Cântăreața a explicat de ce a ars rochia de mireasă: „Nu vreau să transmit ghinionul meu mai departe”
De ce și-a ars Codruța Filip rochia de mireasă

Codruța Filip a rupt tăcerea și a dezvăluit ce s-a întâmplat cu verigeta și cu rochia sa de mireasă de la nunta cu Valentin Sanfira.

Dacă în videoclipul muzical a fost vorba doar despre regie, în realitate, rochia de mireasă a artistei a avut parte de același final radical. Aceasta a explicat de ce a ales să o distrugă în intimitate, cu ajutorul tatălui ei, în loc să o doneze sau să o vândă.

„Rochia mea de mireasă a avut aceeași soartă. S-a ocupat tata de lucrurile astea, dar a fost, în intimitatea noastră, un lucru pentru suflet. Lumea menționa că trebuia să o donez sau să o dau unei fete care nu are posibilități. Cu toată dragostea aș fi făcut lucrul ăsta, dacă era rezultatul unei situații fericite.

Citește și: Lora rupe tăcerea! Ce spune vedeta despre zvonurile privind divorțul de Ionuț Ghenu

Dar atâta timp cât lucrurile n-au stat chiar așa, eu nu vreau să transmit ghinionul meu mai departe sau să aibă parte vreo altă femeie de dezamăgirea pe care am avut-o eu. Și vreau să existe fericire în jurul femeilor în general. Așa am simțit, nu știu dacă e bine sau nu, așa am simțit”, a explicat artista pentru Libertatea.

În ceea ce privește verigheta, Codruța Filip spune că a păstrat-o, dar că nu știe încă ce va face cu ea.

„E încă acolo, văd eu ce fac cu ea. Da, de ce nu? Nu știu, încă nu m-am gândit la asta (n.r. să o transforme în altceva)”, a mărturisit vedeta.

Totodată, aceasta a recunoscut că participarea la Desafio a ajutat-o foarte mult și a determinat-o să nu mai prelungească o relați care nu mai funcționa.

„Să știi că Desafio m-a ajutat foarte mult din punctul ăsta de vedere. Și poate dacă nu era această competiție, mai pierdeam câțiva ani din viață. Așa că sunt foarte recunoscătoare pentru experiența asta din toate punctele de vedere”, a punctat vedeta.

Citește și: Cât costă cazarea în vila din Sardinia închiriată de Ioana Grama. Influencerița a scos din buzunar mii de euro pentru această locație

Cât despre o nouă căsnicie, Codruța Filip a mărturisit că nu are niciun plan în acest sens, având alte priorități în acest moment.

„E încă devreme. Mai întâi vreau să mă vindec, vreau să mă regăsesc în totalitate pe mine ca persoană și apoi vedem ce ne rezervă viitorul”, a încheiat Codruța Filip.