Ce a făcut cu banii românul care a câştigat 5,4 milioane de euro la LOTO

Gheorghe D. este bucureşteanul care în anul 2011 a câştigat fabuloasa sumă de 5.4 milioane de euro la LOTO. Înainte să câştige premiul cel mare, nea Gică, cum îi spun apropiaţii, trăia într-o casă modestă de la marginea Capitalei, iar în prezent, norocosul trăieşte în acelaşi loc şi conduce aceeaşi maşină.
Alina Costache
03 apr. 2013, 10:04
Ce a făcut cu banii românul care a câştigat 5,4 milioane de euro la LOTO

Câştigătorul premiului de 5,4 milioane de euro locuieşte împreună cu soţia sa într-o casă simplă de la marginea Bucureştiului, pe o stradă în care majoritatea oamenilor sunt foarte săraci.

Nu s-a schimbat deloc, în afară că nu mai merge la muncă. În rest, e acelaşi. Nici măcar bicicletă nu şi-a luat şi conduce aceeaşi maşină”, a spus o rudă a lui nea Gica, potrivit wowbiz.ro.

În urmă cu aproape doi ani, când a prins marele pot, nea Gica declara în presă că şi-a băgat banii în titluri de stat şi în mai multe depozite bancare şi că o să trăiască din dobânzi.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Meko, acuzat că a furat mașina pe care i-o vânduse unui băiat! Declarații halucinante
Fanatik.ro
Ce se va întâmpla în acest an cu miliardele de la Hidroelectrica. Rețeta aplicată de Marcel Ciolacu la cea mai mare companie de stat și ce efecte a produs
Capital.ro
Dispar aceste bancnote! Sunt retrase treptat din circulație. Pot fi schimbate la băncile centrale naționale
Playtech.ro
Românii au luat cu asalt piaţa joburilor. Aplică în masă, dar sunt mai puţine locuri de muncă. Ce domenii mai angajează
Adevarul
Aventurile unui pompier cu doua prostituate. Lipsa erecției l-a adus în fața instanței, acuzat și de tâlhărie
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de designerul Eugen Olteanu. Ce se ascunde în spatele morții fulgerătoare la doar 42 de ani: „Ai zis că o să învingi și asta”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Incident grav la metroul din București! O bucată de tavan a căzut în tunel, între stațiile 1 Mai și Jiului
iamsport.ro
Gică Hagi, desființat de fostul conducător din fotbalul românesc: ”El crede că suntem imbecili. Chiar avem față de papagali?”
MediaFlux
Cele mai frumoase urări, mesaje și felicitări de Sf. Gheorghe 2026. Cui îi spunem la mulți ani în 23 aprilie
stirilekanald.ro
Doliu în rândul medicilor. Doctorița care a salvat mii de copii a murit
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara