Ce a pățit un român care a mers la Kaufland să returneze un pepene necopt. Reacția angajaților l-a luat prin surprindere pe client

Un român a mers la Kaufland să cumpere pepene roșu, dar, spre surprinderea lui, acesta nu era copt. Acesta a mers înapoi la hypermarket pentru a returna pepenele roșu, iar ce s-a întâmplat acolo l-a lăsat mască.
Alina Costache
09 iul. 2024, 19:18
Ce a pățit un român care a mers la Kaufland să returneze un pepene necopt. Reacția angajaților l-a luat prin surprindere pe client
Ce a făcut un român după ce a cumpărat pepene necopt de la Kaufland

Recent, un român a mers la Kaufland să-și facă pofta estivală de pepene roșu, dar când a ajuns acasă cu fructul la care tânjea și l-a tăiat pe jumătate a observat imediat că era necopt. Pentru că plătise deja produsul pe care nu avea cum să-l mai consume vreodată, a mers la magazin cu bonul fiscal și cu pepenele, pentru a-și cere banii înapoi. Bărbatul, pe nume Marian, a filmat totul și a împărătășit experiența sa pe rețelele sociale, clipul devenind viral.

Citește și: Pepenele roșu, luat în vizorul specialiștilor! Are sau nu pesticide periculoase

Clientul a luat pepenele, l-a pus într-o sacoșă și a mers direct spre magazinul de unde luase produsul.

„Mă duc la supermarket cu acest pepene, pentru că nu este copt, să văd dacă îmi dă banii înapoi pe el”, a spus el.

Cu toate astea, nu se aștepta să recupereze suma cheltuită și de aceea a și filmat inclusiv dialogul pe care l-a avut cu o angajată de la Kaufland.

„– Sărut mâna, am și eu o situație mai delicată. Am cumpărat pepenele acesta astăzi și nu știu cum procedăm cu el pentru că nu e copt. Practic, am dat banii degeaba pe el. Am aici și bonul. Au mai fost oameni care au venit și au returnat pepeni?

-Din moment ce dumneavoastră l-ați cumpărat și nu este în regulă, obligația noastră este să vă dăm banii pe el.

-Serios? Așa simplu?”, au discutat cei doi.

@m.a.r.i.a.n.0.8 @Domnulup ♬ sunet original – Marian08

Citește și: REȚETĂ. Desert delicios pentru zilele călduroase. Înghețata de pepene roșu care-ți încântă papilele gustative

Marian și-a primit înapou banii și, fericit că și-a rezolvat problema, a afirmat: „14 lei sunt 14 lei. Nu credeam că e atât de simplu”.

În secțiunea de comentarii, mai mulți clienți ai retailerului german s-au plâns că au trecut prin situații similare, dar nu s-au gândit să procedeze astfel.

„Felicitări, așa trebuie făcut! Eu, din păcate, am aruncat vreo 6”, „Eu, care am aruncat la greu în acest an, îmi vine să cumpăr acum doar ca să returnez”, „Drumul dus și întors e mai mult de 14 lei”, „Ceream 20 de lei extra pentru deranj”.

Clientul a fost și criticat pentru că a îndrăznit să meargă la Kaufland să-și ceară banii înapoi. Un individ i-a spus: „Te-ai făcut de râs pentru 14 lei!”.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Câți bani a obținut statul din amenzi și sancțiuni. Cum a adus ANAF-ul sute de milioane în plus la buget
Capital.ro
Adevărul despre Călin Georgescu. Doar cine îi citește cărțile poate înțelege: E comunist, cu un cult creștin rescris de el
Playtech.ro
Ce este divorţul gri: fenomentul, din ce în ce mai întâlnit în România
Adevarul
Va reuși UE să finanțeze Ucraina cu banii Moscovei? Ce spun eurodeputații români
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Trei persoane au ajuns la spital după un incident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat după coliziunea cu un alt autovehicul
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”