Ce au cerut membrii trupei Roxette organizatorilor concertului de la Cluj

Membrii trupei Roxette au solicitat organizatorilor concertului de joi, de la Cluj-Napoca, să le pregătească preparate culinare cu specific ardelenesc, dar şi bere, vin roşu, salate, fructe şi ghimbir feliat.
Romania TV
16 iul. 2012, 15:25
Ce au cerut membrii trupei Roxette organizatorilor concertului de la Cluj

Conform unui comunicat de presă transmis, luni, de organizatorii concertului Roxette de la Cluj-Napoca, echipa de producţie pregăteşte ultimele detalii înaintea evenimentului de pe Cluj Arena.

Obişnuită deja cu ospitalitatea românească, Roxette declară că abia aşteaptă să revină în România, să descopere Clujul şi bucătăria ardelenească„, se arată în comunicat.

Conform sursei citate, Roxette va ajunge peste câteva zile în România, iar cei doi componenţi ai trupei, Marie şi Per, sunt entuziasmaţi în ceea ce priveşte noua lor vizită, declarându-se încântaţi să cunoască publicul din Ardeal.

De altfel, Clujul pare să-i fi impresionat deja pe cei doi membri ai trupei care au declarat că şi-ar dori să poată explora oraşul, dacă programul le va permite acest lucru. În mod cert însă vor încerca bucătăria locală, rugându-i pe organizatori să le pregătească o serie de sugestii culinare cu specific ardelenesc. Pe lângă acestea, trupa a mai solicitat bere şi vin roşu autohton, multe salate şi diferite tipuri de lapte şi iaurt. Din culise însă nu va trebui să lipsească nici ghimbirul feliat, fructele proaspete sau brânzeturile„, se arată în comunicat.

Pe de altă parte, trupa îşi doreşte ca întreaga zonă de backstage şi, în special, cabinele celor doi solişti să fie decorate cu flori de sezon şi multe lumânări parfumate.

Şi pentru că tot mai mulţi artişti au dezvoltat de-a lungul anilor un spirit eco, nici Roxette nu face excepţie, astfel că în zona de culise vor fi amplasate mai multe recipiente pentru colectare selectivă, fiind utilizate cu precădere produse reciclabile„, se mai arată în comunicat.

Concertul va avea loc joi, pe Cluj Arena, în deschiderea show-ului urmând a concerta Les Elephants Bizzares şi Grimus.
 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
I s-a stabilit soarta după FCSB – Feyenoord. Gigi Becali: „E prima oară când o zic. Gata!”
Capital.ro
S-a stins o mare voce a României. Lumea muzicii e în doliu: O voce sensibilă, puternică și un muzician desăvârșit
Playtech.ro
Unde te poți caza ieftin dacă vrei să mergi să vezi Târgul de Crăciun de la Craiova. Prețurile pornesc de la 170 de lei pe noapte
Adevarul
Iarna de la vârful puterii: Ceaușeștii și vacanțele luxoase în România înghețată. Istoric: „Nici fetele lui Dej, nici copiii lui Ceaușescu nu-l mai așteptau pe Moș Crăciun“
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ea este Adriana, tânăra care și-a pierdut viața în Italia. Aceasta a pătruns pe sensul opus și s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Mesaj exploziv din partea fostului antrenor al Craiovei: ”Mirel a plecat plângând, i s-a luat șansa la titlu și a fost lucrat fără să poată spune adevărul. Slugoii și maimuțoii din jurul lui Mike au jubilat că au scăpat de el”
MediaFlux
Tichete pentru plata facturilor la energie. Câți români au primit cardurile în realitate
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Certificat de Reputație în Afaceri – de ce merită să ai grijă din timp de reputația online