Ce cote au la casele de pariuri George Simion și Nicușor Dan. Cât câștigi dacă pariezi 100 de lei că tezaurul dacic furat în Olanda va fi recuperat înainte de turul doi

S-au lansat cotele la casele de pariuri pentru finala prezidențială dintre George Simion și Nicușor Dan. George Simion este favorit, însă îi „suflă în ceafă” primarul Capitalei. Vezi cât primești dacă pariezi 100 de lei că tezaurul dacic din Olanda va fi recuperat înainte de turul doi.
Mircea Filipescu
08 mai 2025, 15:40
Ce cote au la casele de pariuri George Simion și Nicușor Dan. Cât câștigi dacă pariezi 100 de lei că tezaurul dacic furat în Olanda va fi recuperat înainte de turul doi
Ce cote au la casele de pariuri George Simion și Nicușor Dan. Cât câștigi dacă pariezi 100 de lei că tezaurul dacic furat în Olanda va fi recuperat înainte de turul doi

George Simion și Nicușor Dan se vor confrunta duminică, 18 mai, în turul doi al alegerilor prezidențiale. Candidatul AUR pleacă favorit în finala prezidențială, unde se va duela cu actualul Primar al Capitalei.

Ce cote au la pariuri George Simion și Nicușor Dan

George Simion are o cotă de numai 1.66 pentru a câștiga turul doi, pe când Nicușor Dan 2.22. Asta înseamnă că, pentru un pariu de 100 de lei, persoana care pune pe George Simion ar putea primi 166 de lei în final, pe când persoana care pune pe primarul Capitalei, 222 de lei.

În Diaspora, George Simion este favorit clar. Are o cotă mică, de 1.10, iar candidatul independent una de 6.00. Astfel, cine pariază pe Simion primește 110 lei, iar pe Dan 600 de lei.

Citește și : Marcel Ciolacu, anunţ pe Facebook înainte de Turul al II-lea al alegerilor: „La final, după nenumărate dispute, controverse şi atacuri politice, asta contează cel mai mult!”

Lui George Simion nu i se dă nicio șansă să câștige fiecare sector al Bucureștiului, cota fiind una de 333.00, astfel că un pariu de 100 lei ar reprezenta un câștig de 33000 de lei. Nicușor Dan, pe de altă parte, are cota de 1.33, astfel că un pariu de 100 de lei aduce pariorului numai 133 de lei.

În cazul în care prezența la vot în turul unu va fi mai mare decât cea din turul doi, deci se vor prezenta sub 53,21% pe 18 mai 2025, pariorii primesc de 50 de ori banii pe care îi pariază.

Casele de pariuri au lansat și pariurile amuzante

O serie de pariuri amuzante și puțin probabile au fost lansate de casele de pariuri. Acestea variază de la matematică, la returnarea tezaurului dacic și la oferirea unui buchet de flori de către un candidat celuilalt.

Nicușor Dan va demonstra Ipoteza lui Riemann înainte de Turul 2 – cotă 250.00. Asta înseamnă că un pariu de 100 de lei aduce 25.000 de lei. Pariul este amuzant pentru că Ipoteza lui Riemann nu a fost demonstrată niciodată.

Un candidat îi va oferi contracandidatului un buchet de flori într-o dezbatere TV – cotă 10. Casele de pariuri cotează cu o cotă destul de mică ipoteza ca Nicușor Dan să îi dea un buchet de flori lui George Simion sau vice-versa.

Citește și : George Simion promite „Case la 1 leu” pentru tinerii români. Liderul AUR a numit casele la 35.000 de euro o „strategie de marketing” VIDEO

Conclavul nu va alege un nou Papă înainte de turul 2 – cotă 10. Pariorii își fac de 10 ori banii în cazul în care conclavul nu reușește să aleagă un nou Papă înainte de 18 mai.

Un blackout (pană de curent) va anula în întregime turul II în România – cotă 100.00. Practic, dacă se ia curentul în toată țara, pariorii își fac de 100 de ori banii.

Tezaurul dacic furat din Olanda va fi recuperat înainte de turul 2 – cotă 100.00. Dacă autoritățile române și olandeze reușesc să recupereze tezaurul până la alegeri, puteți face 10.000 de lei cu 100 de lei.

DailyBusiness
Vlăduța Lupău a făcut anunțul despre al treilea copil: „O să vă și arăt, ca să fie așa pe dovedite”
Spynews
Triunghi amoros cu final tragic în Sibiu! Un bărbat a fost ucis și îngropat de femeia căreia îi era amant. Ea l-a omorât împreună cu concubinul ei
Fanatik.ro
Dezvăluiri șocante! Pilotul profesionist este acuzat că a violat o asistentă care avea grijă de Michael Schumacher chiar în casa germanului!
Capital.ro
2.000 euro lunar pentru pensionari. Lucrezi din nou și achiți zero impozit. Decizie în țara cu aproape 1 milion de români
Playtech.ro
Care dintre cele trei vehicule trece primul prin intersecție? Întrebarea, o capcană pentru şoferi
Adevarul
Schimbare pe străzile din Iran: tot mai multe femei renunță la hijabul obligatoriu, în ciuda riscurilor. De la ce a pornit mișcarea națională
wowbiz.ro
Ea este mama ucisă pe trecerea de pietoni, în Berceni! Elena avea 35 de ani, iar acasă o mai aștepta un copil
Economica.net
Dispare o bancă cu zeci de mii de clienți în România. Ce se întâmplă mai departe
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea a pus furtunul cu apă pe ea și imaginile sunt hot
kanald.ro
A murit Andrei Bacalu! Jurnalistul TVR a transmis primii pași pe Lună făcuți de Neil Armstrong în premieră la televizor
Cancan.ro
Ce a apărut azi în locul unde Elena a fost ucisă? Femeia s-a stins chiar în apropiere de propria casă
iamsport.ro
Surpriză! L-a numit ”cel mai bun număr 9” din istoria României: ”Stâng, drept, viteză, forță, lovitură de cap, complet!”
MediaFlux
Rezerviștii din București și Ilfov, chemați la ordin. Ce riscă cei care nu se prezintă
stirilekanald.ro
Doliu în lumea bisericească! Părintele Ciprian Necula a încetat din viață: „A fost cunoscut și iubit pentru blândețea și lumina pe care le răspândea în jurul său”
substantial.ro
Când sunt Moșii de toamnă în 2025