Ce se întâmplă cu averea Cristinei Ţopescu. Fratele jurnalistei nu are deloc linişte

Cristina Ţopescu, fratele jurnalistei, Cristina Ţopescu, care a decedat la începutul acestui an, se află acum într-un "război pentru avere" cu soţia lui de care a divorţat în martie 2019. 
Romania TV
02 iun. 2020, 12:17
Ce se întâmplă cu averea Cristinei Ţopescu. Fratele jurnalistei nu are deloc linişte

Cristian Țopescu a deschis recent proces de partaj, în paralel cu divorțul de soția lui, Raluca. La începutul divorţului, Cristian cerut custodia copiilor. Între timp, procesul a fost blocat de pandemia de coronavirus. Starea de urgență a trecut acum, iar judecătorii au reintrat în pâine.

Relaxarea restricţiilor este o ocazie numai bună pentru fratele Cristinei Țopescu să deschidă un alt proces, care are ca obiect „partaj bunuri comune/lichidarea regimului matrimonial”

Citeşte şi: Andreea Esca, în doliu. A făcut anunţul trist: „Sincer, sunt devastată! Dumnezeu să te odihnească!”

Cert este că fratele Cristinei Țopescu nu este dispus să abandoneze lupta, iar procesul de divorț va fi, probabil, unul de durată și costisitor pentru ambele părți. Mai ales că la mijloc pare să fie vorba de o avere deloc de neglijat, iar orgoliile sunt pe măsură. 

În urmă cu patru ani, Raluca, soția lui Cristian Țopescu, a aflat că ar fi fost înşelată de bărbatul cu care are doi copii. A fost momentul în care a postat pe o rețea socială o fotografie în care arăta semne obscene. De precizat că părțile implicate au mai trecut printr-un divorț. 

Citeşte şi: Cine a adoptat-o pe Bonnie, căţeluşa Cristinei Ţopescu. Sisi este încă disponibilă

Drama continuă în familia Țopescu după ce Cristina, sora lui Cristian, a fost găsită moartă pe 12 ianuarie, când o vecină a sunat la poliție pentru că nu o mai văzuse de trei săptămâni. Polițiștii ajunși la fața locului au constatat decesul. Trupul jurnalistei a fost incinerat, iar cenușa a fost depusă într-o urnă la Cimitirul Bellu.

Cunoscută ca prezentatoare de televiziune, în 2013 a devenit membră a PSD, iar în acel moment a încetat colaborarea cu televiziunea Prima TV, pentru care prezenta „Focus”, principala emisiune de știri a postului.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Gigi Becali, anunț crucial despre Florin Tănase: „Poate aduc unul de cinci ori mai bun!”
Capital.ro
BNR avertizează asupra riscurilor pentru economia României. Valentin Lazea: Dacă ar exista voință politică am avea venituri
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
Nu îl iartă pe Gică Hagi: ”Nu am cum! E zero”
MediaFlux
Se schimbă banii în țara noastră. BNR anunță românii cum deosebesc bancnotele noi de cele vechi
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?