Ce vrea să facă Ioan Casian, directorul azilului, cu cenuşa Zinei Dumitrescu

Zina Dumitrescu a murit și a lăsat în urma ei multă durere.
Iulian Tudor
03 apr. 2019, 12:42
Ce vrea să facă Ioan Casian, directorul azilului, cu cenuşa Zinei Dumitrescu

S-a vorbit mult despre datoriile pe care aceasta le-ar avea la azilul în care și-a trăit ultimii șapte ani din viață, stirilekanald.ro.

Citeşte şi Cătălin Botezatu, dezvăluiri ÎN PREMIERĂ. Ce spune despre adevărata relaţie dintre Zina Dumitrescu şi fiul ei

Pe lângă această problemă au existat și voci, multe de altfel, care au vorbit despre problemele pe care „mama Zina” le-ar fi avut cu fiul ei, Cătălin.

Astăzi, Ioan Casian, directorul azilului unde Zina Dumitrescu a trăit în ultima parte a vieții ei, a făcut un gest frumos în memoria celebrei creatoare de modă. El a plantat în grădina azilului un liliac alb și a mărturisit că ar vrea ca o parte din cenușa Zinei Dumitrescu să fie vărsată în acest loc. „Am vorbit cu Cătălin și mi-a zis că îmi va da o parte din cenușă. Liliacul este una dintre florile preferate ale doameni Zina. Aici, în fața liliacului o să pun și o placă comemorativă în care să scriem ceva în memoria ei”, a declarat Ioan Casian.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
România, batjocorită de fanii bosniaci! Protest scandalos la Zenica chiar în timpul meciului. Video
Capital.ro
„Crăciun fără numerar”. Locul unde nu mai poți plăti cu bani cash. Bancnotele sunt respinse fix de Sărbători
Playtech.ro
Ce se întâmplă dacă depășești termenul de acceptare a moștenirii. Explicații pe înțelesul tuturor
Adevarul
Cum era Ceaușescu să provoace un război cu URSS. Istoria secretă a unor planuri de invazie
wowbiz.ro
Mariana Moculescu și-a făcut apariția la priveghiul lui Horia Moculescu, chiar dacă anunțase că nu va participa! Preț de câteva momente, a dat la o parte toate neînțelegerile și și-a îmbrățișat fiica
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Cazul Sarei, fetița de 2 ani care a sfârșit în cabinetul stomatologic, ar putea schimba legea. Anunţul făcut de ministrul Sănătății
iamsport.ro
S-a dezlănțuit la adresa lui Mircea Lucescu: ”Apostolul dezastrului, încrezut plin de impresii de tip mesianic! Pleacă singur, du-te după Rădoi”
MediaFlux
Se dau 200.000 de euro gratis dacă depui dosarul! Banii vin în 2026
stirilekanald.ro
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume