Cea mai caldă zi din acest an. Temperaturi de 44 de grade Celsius, resimţite în România. Căldură sufocantă şi la Bucureşti
Se anunţă cea mai călduroasă zi din acest an. Joi, meteorologii au anunţat temperaturi resimţite de peste 40 de grade în mai multe zone. Cel mai cald este la Lugoj şi în Delta Dunării, temperatura resimţită fiind de 44 de grade Celsius.
30 iul. 2020, 11:01
2 poze |
VEZI GALERIA
La ora 14, meteorologii au anunţat temperaturi resimţite de peste 40 de grade în Molvova, Dobrogea, Muntenia, Oltenia, Banat şi Crişana.
Cel mai cald este la Lugoj şi la Gorgova, în Delta Dunării, 44 de grade resimţite. La Brăila şi Bechet temperatura resimţită era de 43 de grade. 42 de grade erau resimţite la Galaţi, Hârşova, Calafat, Feteşti şi Moldova Nouă.
Alte Articole
În Bucureşti, dar şi în mai multe localităţi din Banat, Oltenia şi Muntenia temperatura resimţită era, la ora 14, de 41 de grade Celsius.
loading...
Trending pe rtv.net
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19
- 20