Cei trei tineri care l-au bătut pe jurnalistul Cristi Botez într-un magazin din Bucureşti au fost prinşi. Declaraţia victimei

Cei trei tineri care au agresat pe jurnalistul Cristi Botez într-un magazin din Bucureşti, în noaptea de marţi spre miercuri, au fost identificaţi. Cei trei au vârste cuprinse între 21 şi 26 de ani şi sunt audiaţi de poliţişti.
Romania TV
13 feb. 2019, 13:42
Cei trei tineri care l-au bătut pe jurnalistul Cristi Botez într-un magazin din Bucureşti au fost prinşi. Declaraţia victimei

„Eram la mama în Drumul Taberei. M-a rugat să îi cumpăr pâine şi alte lucruri necesare î casă. Am intrat în magazin, am luat ce-mi trebuia, m-am aşezat la coadă. În faţa mea o domnişoară şi în faţa ei patru tineri de 18-20 de ani puşi pe furat, i-au prins cu nişte sticle de şampanie, vin, şi au început cu miştourile, s-au luat de o domnisoară. Atunci am intervenit şi le-am cerut să lase fata în pace. Atunci s-au intors spre mine si mi-au zis ca o sa am probleme. Erau beţi şi traşi pe nas (drogaţi n.red.). S-au aştezat doi în faţa mea, unul stanga, unul dreapta. (…) Cel din stâng m-a lovit primul, direct în ochi. Apoi ceilalti au început să dea şi ei, am ripostat si eu. Oamenii de la paza nu au intervenit, au accesat butonul de panică. Apoi băieţii s-au făcut nevăzuţi. M-au ridicat oamenii. A venit ISU, Poliţia, agenţii de la intervenţii şi am ajuns la spital. Vreau sa îi depistez. (…) M-au luat la şuturi când am căzut, din toate poziţiile. Vreau să îi găsesc neapărat şi să-i dus în justiţie”, a povestit jurnalistul Cristi Botez. 

 

„În data de 13 februarie, în jurul orei 01.30, prin apel 112, Secţia 22 Poliţie a fost sesizată că într-un magazin de tip non-stop, a izbucnit o ceartă între un bărbat şi alţii trei, clienţi toţi. Conflictul a escaladat şi cei trei l-au lovit de mai multe ori, după care au fugit”, anunţă, miercuri, Poliţia Capitalei.

Miercuri dimineaţă, Poliţia Capitalei a cerut sprijinul populaţiei pentru idetificarea a trei tineri care au agresat un bărbat de 53 de ani, într-un magazine din Bucureşti. La câteva ore de la publicarea imaginilor, tinerii au fost identificaţi şi aduşi la audieri la secţia 22 Poliţie. 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Mâncarea favorită a lui Mihai Rotaru! Mitică Dragomir, uimit: “Nu știam! E cea mai bună bucătărie din lume la ora asta?!”
Capital.ro
Elena Udrea primește o lovitură grea de la ANAF. Fiscul îi vinde terenurile. Cât costă proprietățile sechestrate
Playtech.ro
Țara europeană cu plaje superbe și prețuri mici la mâncare și cazare. A devenit alternativa preferată pentru români
Adevarul
Cum a schimbat creșterea TVA pentru locuințe noi piața imobiliară. „Oamenii sunt mai atenți la calitatea proiectului, la reputația dezvoltatorului”
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Aurelia, o arhitectă de 30 de ani din Timișoara, a fost găsită moartă în râul Bega. Telefonul fetei, abandonat pe malul apei
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
O nouă sărbătoare națională. Zi liberă pentru „Ziua Mircea Lucescu”
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi