Cel mai ghinionist portar. A luat un gol care-l va urmări toată viaţa VIDEO

Goalkeeper-ul lui Greuther Furth a intrat în joc pentru loteria penalty-urilor, în semifinala de Cupă cu Borussia Dortmund, dar din cauza lui meciul s-a încheiat după cele două reprize de prelungiri.

21 mart. 2012, 18:35

Formaţia de ligă secundă Greuther Furth a fost la câteva secunde de o performanţă extraordinară, calificarea în finala Cupei Germaniei, dar un ghinion teribil i-a spulberat acest vis.

Scorul întâlnirii cu Borussia Dortmund era 0-0 în minutul 118 când antrenorul a decis să schimbe portarul şi să-l introducă în joc, pentru loviturile de la 11 metri, pe bosniacul Jasmin Fejzic, un goalkeeper înalt de aproape doi metri, despre care credea că se va descurca bine la penalty-uri. Numai că, după nici două minute, la ultima fază a meciului, acesta a încasat un gol pe care-l va ţine minte toată viaţa.

Mingea şutată de Gundogan a lovit bara, de acolo a revenit în teren şi din mâna lui Fejzic s-a întors în poartă. A fost unicul gol al meciului, iar Borussia va juca finala.