Cel mai mare blat din istoria Spaniei. Zero şuturi la poartă, zero cornere VIDEO

Timp de 90 de minute, jucătorii formaţiilor Celta Vigo şi Cordoba au făcut figuraţie pe teren, în ultima etapă din Segunda Division. Au încheiat 0-0 şi nu au încercat niciun moment să se atace.

04 iun. 2012, 10:26

Duminică seara a fost programată ultima etapă din Segunda Division, iar un meci, Celta Vigo – Cordoba, a reţinut în mod special atenţia. Egalul avantaja ambele echipe, gazdele fiind sigure de promovarea în prima ligă, în timp ce oaspeţii aveau asigurat un loc în barajul de promovare.

Rezultatul final a fost chiar de egalitate, însă modul în care el a fost obţinut este strigător la cer. Timp de 90 de minute nu s-a tras niciun şut la poartă, nu s-a executat niciun corner, nu a fost consemnat niciun fault dur, fiind comise dealtfel doar şapte infracţiuni.

Blatul a fost făcut în detrimentul formaţiei Almeria, care a învins cu 1-0 pe Alcoyano şi spera că va prinde barajul dacă Celta Vigo va juca pe bune şi va învinge pe Cordoba.