Cel mai neatent portar din Cupa Spaniei VIDEO

Enaut Zubikarai, de la Sociedad, nu şi-a luat nicio măsură de precauţie când a vrut să degajeze o minge şi a primit gol de la Mallorca.

11 ian. 2012, 17:09

Anul a început foarte prost pentru Enaut Zubikarai, portarul lui Real Sociedad. În returul de la Mallorca, din optimile Cupei Spaniei, el a încasat şase goluri într-un interval de numai 26 de minute (între minutele 34 şi 60).

Echipa sa a pierdut cu scorul de 1-6, dar golul de 1-4 a fost unul care îl va face pe Zubikarai să se uite de mai multe ori în spate înainte de a lăsa mingea din mână. Asta dacă nu cumva îi va dezvolta un complex paranoic şi va rămâne cu impresia că în permanenţă este un adversar pe urmele sale.

Zubikarai are 27 de ani, a jucat doar patru meciuri în acest sezon şi sunt mari şanse să nu-l vedem prea curând din nou în poarta lui Sociedad.