Cel mai tare test IQ de sezon. Găsește iepurașii de Paște ascunși în copac, în maximum 10 secunde!

Poți să rezolvi cel mai tare test IQ de sezon? Le-a dat mari bătăi de cap multor internauți, în special din cauza faptului că soluția trebuie să găsită în cel mult 10 secunde. Ești gata?
Irina Dumitrescu
20 apr. 2025, 10:37
Cel mai tare test IQ de sezon. Găsește iepurașii de Paște ascunși în copac, în maximum 10 secunde!

Astăzi îți propunem un test IQ din categoria celor bazate pe iluzii optice. Este cel mai tare test al momentului și le dă mari bătăi de cap multor internauți!

Pentru rezolvarea acestuia este nevoie de atenție, spirit de observație și viteză. Am menționat și viteza deoarece timpul-limită pentru găsirea soluției este doar zece secunde. Orice depășire a timpului înseamnă automat că nu ai rezolvat testul.

Ipoteza acestui test este reprezentată de imaginea de mai sus, în care vedem un copac cu o coroană destul de bogată.

Iar întrebarea este: câți iepurași de Paște sunt ascunși în copac?

Răspunsul corect este o cifră. Nu se acceptă estimările, de genul șapte-opt.

Ești gata? Hai să te vedem la lucru.

Citește și TEST IQ pentru mințile geniale. Găsește cele trei diferențe din poză în 20 de secunde

Care este rezolvarea acestui test

Timpul a expirat! Ai găsit soluția? Dacă nu, chiar n-ai de ce să te superi. Nici geniile nu pot trece, sub presiunea timpului, toate testele.

Descoperi soluția dacă ții cont de faptul că iepurașii ascunși sunt schițați de crengile copacului, iar ochii lor sunt chiar unele frunze.

Odată identificați iepurașii, contabilitatea e banală. Sunt trei, deși, la prima vedere, mulți au înclinat să răspundă că ar fi mai mulți ascunși în copac.

Puteți încerca și alte teste, disponibile pe platforma iqtestbrain.

Testele IQ măsoară coeficientul de inteligență al unei persoane. În medie, coeficientul de inteligență al omului (IQ) este 100.

Primele teste IQ au fost puse la punct de psihologul francez Alfred Binet, la începutul secolului 20.

Citește și Brigitte Pastramă, nevoită să se reprofileze după ce afacerile sale din Dubai au eșuat lamentabil: „Lucrez două zile pe săptămână, dar fără bani”

DailyBusiness
Câți bani a câștigat Cristela în 2024. Cu ce afaceri se ocupă soția lui Călin Georgescu
Spynews
Ion Iliescu a fost supus unei noi intervenții! Anunț de ultimă oră despre starea de sănătate a fostului președinte
Bzi.ro
Andreea Esca și-a făcut talentul la ziua Loredanei Groza! A luat microfonul în mână și a făcut senzație
Fanatik.ro
Comuna din România unde poți cumpăra o casă gata construită și un teren generos cu aproape 10.000 de euro. E la o oră distanță de București, iar în apropiere se află și o baltă liniștită unde poți să pescuiești
Capital.ro
Taxă pentru șoferi. Se achită până la 1.000 lei/an. Plata se face online sau la ghișeele primăriei
Playtech.ro
Succesiune teren intravilan fără act de proprietate. Cum se rezolvă problema legal
DailyBusiness
Bacalaureat 2025: A început proba la Limba română pentru peste 100.000 de elevi
Adevarul
Coreea de Nord a pierdut peste jumătate din trupele trimise Rusiei. Ar putea trupele nord-coreene să fie desfășurate la granița cu Ucraina?
wowbiz.ro
Imagini de infarct cu Ioana Tufaru în costum de baie la plajă în Eforie! Vacanță pe buget de criză: 40 lei/zi
Spynews
Discuții aprinse pe ponton la Snagov. Laurențiu Reghecampf a venit să ia barca! A venit poliția
Spynews
Când a aflat Dan Alexa de presupusa infidelitate a soției sale! Susține că el a filmat imaginile cu ea ieșind din casa altui bărbat: ”Mi-a luat nevasta”
Evz.ro
Joc periculos făcut de PRO TV. Ce arată audiențele
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Un nou cuplu controversat. Ea e psihologă de 26 de ani, iar el e un milionar de 64 de ani
kanald.ro
Bucureștenii rămân fără apă începând cu 17 iunie 2025! Care este Sectorul vizat
Cancan.ro
Mariana Moculescu, scene șocante în garsonieră: a cerut ordin de protecție: 'Era beat criță și trăgea de mine'
Playsport.ro
Actul obligatoriu pe care trebuie să îl ai neapărat la tine dacă pleci în vacanță cu o mașină care...
Capital.ro
România a pierdut cel mai iubit actor. A fost o figură emblematică a scenei românești. Nu va fi uitat niciodată
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cum arată acum Mariana Bitang, la 62 de ani! Apariție rarisimă a „Doamnei de Aur” a gimnasticii românești
stirilekanald.ro
Iulia a murit lovită de tren, în timp ce asculta muzică în căști. Fata nici nu împlinise 18 ani
Asta mai lipsea. Grevă generală
MediaFlux
Europa se implică în război! Decizia care dă fiori în toată lumea
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Casa Regală britanică e în doliu. A murit prietenul prințului William, viitorul rege e devastat