Cererea trimisă de un elev învăţătoarei sale a devenit virală. Argumentul copilului a lăsat-o fără cuvinte pe femeie

Cererea scrisă de un elev de școală primară către învățătoarea sa a devenit virală. Copilul a solicitat să nu mai primească teme vinerea iar argumentul a lăsat-o fără cuvinte pe învăţătoare. 
Romania TV
23 sept. 2020, 13:01
Cererea trimisă de un elev învăţătoarei sale a devenit virală. Argumentul copilului a lăsat-o fără cuvinte pe femeie

Ştefan Saman i-a scris învăţătoarei sale să nu le dea teme pentru acasa in ziua de vineri, acest lucru fiind „benefic pentru fericirea copilului”.

„Doamna Invatatoare, Subsemnatul Stefan Saman, va rog, in calitate de elev al dumneavoastra, sa nu ne dati vinerea teme. P.S. Acest lucru este benefic pentru fericirea copilului”, este mesajul transmis de Stefan invatatoarei.

Invatatoarea a fost lăsată fără cuvinte de argumentul elevului şi a decis să-i aprobe cererea, cel puţin vinerea aceasta.

„Se aproba! Motivarea este FOARTE TARE!”, a raspuns doamna invatatoare la cererea lui Stefan.

Cererea elevului şi răspunsul învăţătoarei au fost publicate pe Facebook, devenind virale. 

„No, ce sa fac acum? La o asa motivare… Cel putin pentru vinerea asta….. m-a blocat. Dar eu incurajez sa isi spuna opinia!”, a scris invatatoarea in descrierea imaginii.

Internautii au lasat si numeroase comentarii:

„Felicitari, bravoooo pentru ca ati reactionat frumos!!”

„Atentie: copilul a scris „vinerea”. Deci orice vineri. Iar cererea a fost aprobata, deci de acum incolo nu veti putea da teme vinerea!”

„Se pare ca a stiut ce inseamna P.S. (post scriptum)… Dna cadru didactic aveti copiii (nostri) pe care ii veti face oameni.”, sunt doar cateva dintre comentarii.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultimele imagini cu femeia dispărută după o intervenție chirurgicală! Doi bărbați au târât-o pe jos
Fanatik.ro
Gerard Pique i-a scris un mesaj simplu, însă Shakira l-a uimit cu răspunsul ei: ”Doamne, nu e normală”
Capital.ro
Reguli noi pentru cetățenii fără buletin. Lege pentru persoanele care au împlinit 18 ani
Playtech.ro
Câți litri de alcool poţi produce în gospodărie fără să încalci legea. Noile limite propuse de Parlament, aşa nu vei plăti accize
Adevarul
Un membru al juriului din R. Moldova explică de ce România a primit doar 3 puncte la Eurovision: „Și juriile lor sunt incompetente?”
wowbiz.ro
Cazul morții medicului Cristian Staicu ia o turnură neașteptată. Ce au descoperit anchetatorii
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Tir făcut bucăți pe un drum din Republica Moldova. Doi români și-au pierdut viața în urma accidentului violent
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, atacat de un fost colaborator: ”Nu trebuia să aleagă FRF. A făcut un gest mârșav și laș”
MediaFlux
Probleme mari la ANAF! Românii se plâng, Ministerul Finanțelor promite un nou portal mai simplu
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi