Cezar Ionașcu, reacție privind zvonurile potrivit cărora are amantă: „Le voi încadra la capitolul încercări”

Cezar Ionașcu este unul dintre cei mai cunoscuți creatori de conținut, milioane de oameni urmându-i sfaturile despre relații și familie. Recent, s-a zvonit că acesta ar avea o amantă și că ar fi fost dat afară din casă de soție. Ulterior, Cezar a ținut să transmită un mesaj pentru a clarifica lucrurile.
Alina Costache
19 mart. 2025, 10:35
Cezar Ionașcu, reacție privind zvonurile potrivit cărora are amantă:

Cezar Ionașcu este unul dintre cei mai cunoscuți creatori de conținut, milioane de oameni urmându-i sfaturile despre relații și familie. Recent, s-a zvonit că acesta ar avea o amantă și că ar fi fost dat afară din casă de soție. Ulterior, Cezar a ținut să transmită un mesaj pentru a clarifica lucrurile.

Influencerul a spus că nu totul este roz în căsnicia cu Oksana:  ”ca orice alt cuplu, avem suișuri și coborâșuri în această perioadă a Postului Mare”. Totodată, acesta a numit zvonurile apărute ca fiind  ”răuvoitoare și nefondate”.

Citește și: Cine este Cezar Ionașcu, unul dintre cei mai controversați influenceri. Fostul avocat s-a iubit cu Ozana Barabancea

Cezar Ionașcu: „Suișuri și coborâșuri”

Printr-un videoclip postat pe rețelele de socializare, cunoscutul creator de conținut a dat de înțeles că lucrurile nu decurg tocmai normal în relația cu soția sa, Oksana, dar că le vede ca pe niște încercări, pe care orice alt cuplu le are.

”Suntem bine, slavă lui Dumnezeu! Firește, ca orice alt cuplu, avem suișuri și coborâșuri în această perioadă a Postului Mare, mai ales de natură spirituală. Le voi încadra la capitolul încercări. Orice alte speculații, pe care le-am observat în această dimineață în spațiul public, la adresa mea și a familiei mele, sunt răuvoitoare și nefondate”, a declarat acesta.

Totodată, într-o altă postare făcută în secțiunea Story de pe Instagram, influencerul a negat că are amantă, ca a plecat de acasă sau că divorțează.

”Dacă atât vă duce capul, e ok, nu am ce să comentez, nu am niciun fel de comentariu! Niciun fel de comentariu!…”, a spus el.

Cezar Ionașcu este cunoscut în mediul online drept un „guru” al relațiilor și a ajuns în mijlocul unui scandal după ce zvonurile privind o aventură cu o femeie celebră au împânzit internetul. Cu toate că influencerul se mândrește cu experiența sa în viața amoroasă și oferă sfaturi pentru relații perfecte, realitatea lui pare să fie alta.

Cezar este de profesie avocat, iar de câțiva ani a devenit consultant în modă și influencer, fiind considerat un mare apărător al valorilor vamiliei. El se descrie ca fiind ”mentor de masculinitate adaptată la condițiile actuale, bazată pe legile primordialității, autor”. Totodată, el s-a făcut remarcat și prin intermediul relației pe care a avut-o cu Ozana Barabancea, în urmă cu ani buni.

Din 2017, Cezar este căsătorit cu Oksana, alături de care are șase copii.

Citește și: Cezar Ionașcu, izgonit de acasă de soție. Influencerul a lăsat „mama la copii” pentru o amantă

DailyBusiness
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
Spynews
Alertă de căldură extremă în România! ANM a anunțat un nou val de temperaturi de 39 de grade
Fanatik.ro
Răzvan Burleanu, reacţie dură după ce Infantino a propus „vânzarea” Cupei Mondiale: „Cel mai iubit sport din lume aparține celor care îl trăiesc” Ruptură între FRF şi preşedintele FIFA. Exclusiv
Capital.ro
Ajutor pentru fermierii afectați de seceta din 2025. MADR pregătește despăgubiri de până la 333 de lei pe hectar
Playtech.ro
Reguli noi pentru prima de carieră didactică 2026. Ce document trebuie încărcat obligatoriu în aplicația STS
Adevarul
Ștefan Popescu: Incidentele cu drone se vor repeta. România are nevoie de o strategie, nu doar de proteste diplomatice
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este Luca, tânărul de 18 de ani care și-a pierdut viața în urma tragediei din Vrancea. Visa la o carieră în medicină
iamsport.ro
Revoltat de ce a descoperit pe Stadionul Steaua: ”E horror, îmi pare rău când se joacă acolo!”
MediaFlux
Vești bune pentru românii care stau la bloc. S-a stabilit ce se întâmplă cu repartitoarele de căldură
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România