CFR CLUJ – CONCORDIA CHIAJNA 2-1. Victorie dramatică, obţinută în prelungiri

CFR CLUJ - CONCORDIA CHIAJNA LIVE VIDEO. CFR Cluj a părăit ultimul loc din Liga 1, după o victorie spectaculoasă în faţa Concordiei Chiajna, cu scorul de 2-1. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 35, dar ardelenii au marcat de două ori, în minutele 87 şi 90+4.

28 apr. 2015, 08:33

CFR CLUJ – CONCORDIA CHIAJNA 2-1. CFR Cluj a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Concordia Chiajna, în primul meci al etapei a 29-a a Ligii 1, după ce a fost condusă cu 1-0 până în apropierea finalului întâlnirii.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Păun ’87 şi Tiago Lopes ’90+4, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Serediuc, în minutul 35.

În urma acestui succes, CFR Cluj a acumulat 23 de puncte, aflându-se acum la şase puncte de salvarea de la retrogradare.

Click aici pentru a vedea CFR Cluj – Concordia Chiajna

Ilfovenii au primit gol în toate cele patru partide jucate cu Marius Baciu pe banca tehnică, câștigând o singură dată: 2-1 pe teren propriu cu CSMS Iași.

Deși e ultima în clasament, CFR a suferit un singur eșec în ultimele cinci runde, 0-1 în fața rivalei locale U Cluj.

Precedentele trei confruntări directe dintre cele două echipe disputate în Gruia au produs nu mai puțin de zece goluri.