CFR Cluj – Dinamo 0-0 în ultimul meci din etapa a 3-a a Ligii I

CFR CLUJ - DINAMO 0-0. CFR Cluj şi Dinamo au remizat, luni, în Gruia, în ultimul meci din etapa a 3-a a Ligii I. Rotariu şi Lopez au avut câte o bară.

08 aug. 2016, 20:10

CFR CLUJ – DINAMO 0-0. Dinamo a început mai bine și, în minutul 16, Gnohere a ratat o ocazie foarte bună, după ce a intrat în care și a trimis cu stângul milimetric pe lângă poartă. Ardelenii au răspuns în minutul 37, când Nouvier i-a trimis în mijlocul careului lui Juan Carlos, dar șutul său a fost oprit de Mevlja.

CFR CLUJ – DINAMO 0-0. În repriza secundă, Dorin Rotariu a nimerit bara dintr-o pozițe foarte bună, iar după o oră de joc Cristian Lopez a nimerit și el buturile dinamoviste.

CFR CLUJ – DINAMO 0-0. Dinamo e lider în acest moment cu 7 puncte după primele 3 etape, în timp ce CFR Cluj are un handicap de două puncte, ardelenii fiind penalizați cu 6 puncte la începutul sezonului pentru probleme financiare.

CFR CLUJ – DINAMO 0-0

CFR Cluj: Mincă – T. Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora – Petrucci, Ruiz (Al. Neagu 79) – Jakolis, Al. Păun, Nouvier (Negruţ 65) – Cr. Lopez (Hodgyai 87).

Dinamo: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip – Busuladzic, I. Şerban (Hanca 77), Palic (Dudea 90+1) – D. Rotariu, Gnohere (V. Olteanu 84), Val. Lazăr.