CFR Cluj, lider cel puţin pentru o zi

CFR Cluj este lider cel puţin pentru o zi în Liga 1. Echipa lui Jorge Costa i-a stricat debului lui Marius Lăcătuş pe banca lui FCM Târgu Mureş.

02 mart. 2012, 20:38

Sougou a reuşit să înscrie în minutul 23 dar golul a fost anulat pe motiv de offside. Până la urmă, Pantelis Kapetanos a modificat tabela. Bastos a centrat perfect, Sougou a deviat până la Kapetanos iar grecul nu a iertat.

Şi Târgu Mureş a reuşit să înscrie până la pauză prin Subotici, dar jocul a fost oprit pentru un fault asupra lui Nicoară.

Repriza a doua a început rău pentru CFR. Gabi Mureşan a văzut al doilea cartonaş galben după o intervenţie asupra lui Bumba şi a fost eliminat.

Târgu Mureş a fost la un pas să egaleze dar Astafei nu a reuşit să trimită pe spaţiul porţii şi CFR Cluj – FCM Târgu Mureş s-a terminat 1-0.