CHAMPIONS LEAGUE. Slavia Praga, aproape să detoneze bomba pe „San Siro”. REZULTATE ŞI MARCATORI

CHAMPIONS LEAGUE. Marţi, 17 septembrie, a început faza grupelor din Champions League. În primele două meciuri, de la ora 19:55, Inter Milano - Slavia Praga 1-1 şi Lyon - Zenit 1-1. De la ora 22:00, în derby-ul serii, Borussia Dortmund - FC Barcelona 0-0. Într-un alt meci de foc, Napoli - Liverpool 2-0.

17 sept. 2019, 20:34

CHAMPIONS LEAGUE. Slavia Praga, cu Nicolae Stanciu integralist, a remizat la Milano, 1-1 cu Inter, fiind egalată în prelungiri. Olayinka a deschios scorul în min. 63, iar Barella a egalat în min. 90+2. În Franţa, Lyon, cu Ciprian Tătăruşanu doar rezervă, a fost condusă de Zenit, după golul lui Serdar, dar a egelat prin Depay, din penalty. Răzvan Marin a rămas pe banca de rezerve a lui Ajax, 3-0 acasă cu Liile, iar Ianis Hagi a intrat în minutul 72 pentru Genk, 2-6 în deplasarea de la Salzburg.