CHEFI LA CUTITE 2018: Peste 2000 de pasionaţi de gătit vor premiul cel mare

CHEFI LA CUTITE 2018: Cea mai iubită emisiune culinară, "Chefi la cuțite”, a început deja filmările pentru cel de-al cincelea sezon, unde sute de concurenți se luptă la bancurile de lucru pentru un "pașaport” către următoarea etapă.   
Alina Costache
02 mart. 2018, 09:17
CHEFI LA CUTITE 2018: Peste 2000 de pasionaţi de gătit vor premiul cel mare

CHEFI LA CUTITE 2018: Peste 2000 de pasionați de gătit și-au făcut apariția la preselecțiile din cele patru orașe din țară- Timișoara, Cluj Bapoca, București și Iași, iar în momentul de față cei mai buni 230 de bucătari au o șansă de a demonstra că merită să facă parte din echipele chefilor Bontea, Dumitrescu și Scărlătescu.

Concurenți de toate vârstele, a căror meserie nu are niciun punct comun cu gastronomia, dar și străini care au venit special pentru emisiunea ,,Chefi la cuțite”și-au făcut apariția în primele zile de filmări. Bucătari din India, Congo sau Indonezia vor fi nevoiți să își etaleze cele mai savuroase preparate, cu obiectivul de a obține cuțitul mult râvnit și a face parte din echipa unuia dintre cei mai carismatici chefi ai momentul.

Nici cei mici nu stau departe de bancurile de lucru, iar sezonul acesta va demonstra încă o dată că talentul nu are legătură cu vârsta, ci cu pasiunea pe care fiecare o investește în acest domeniu. Mâncarea tradițională, internațională, sau de fine dining vor sta la baza farfuriilor de pe banda misterelor, iar spre ,,deliciul” total al chefilor, și preparatele vegetariene vor face parte din meniu.

Etapa jurizărilor pe nevăzute nu este deloc ușoară, nici pentru candidați, dar nici pentru cei trei chefi, care încep să își construiască primele strategii încă din acest moment. Sorin Bontea, Florin Dumitrescu și Cătălin Scărlătescu sunt în căutarea unor ucenici talentați, care să îi aducă mai aproape de titlul celui de-al cincelea sezon.

Chef Bontea a mărturisit că experiența edițiilor trecute l-a ajutat în a ști cu exactitate de cine are nevoie în tabăra sa, ținând cont și de faptul că cei aleși trebuie să fuzioneze ca o adevărată echipă. După ce a câștigat ultimul sezon, Sorin Bontea a restabilit clasamentul câștigurilor, iar în acest moment este cu un titlu în fața colegilor săi de jurizare, ce și-au adjudecat fiecare câte o finală.

„Chefi la cuțite” revine cu sezonul 5 la Antena 1 din această primăvară.

DailyBusiness
PNL a decis să îl susțină pe Nicușor Dan în turul doi al alegerilor prezidențiale
Spynews
Cum arată cel mai elegant oraș din Europa! Se află în Portugalia și are o frumusețe aparte
Bzi.ro
Anca Serea și-a făcut de cap, alături de fiica ei, în club! S-au dezlănţuit în club până-n zori!
Fanatik.ro
Destinația din Spania care este liniștită chiar și în mijlocul sezonului. Are peisaje de vis și se află într-o zonă superbă
Capital.ro
Doliu în familia muzicii populare românești. Va rămâne mereu în amintirea românilor. Drum lin!
Playtech.ro
Plaja secretă a grecilor. Cum ajungi, cât costă și de ce e mai bine ca în Halkidiki
DailyBusiness
Marcel Ciolacu: „Am ales ordinea și nu haosul. România trebuie să aibă un președinte care are deja o majoritate parlamentară”
Adevarul
Cât câștigă un cuplu de români pe un vas de croazieră pentru „o muncă de doar trei luni de zile”
wowbiz.ro
Primul tur al alegerilor prezidențiale se poate contesta la CCR. Informații de ultimă oră
Spynews
Oksana Ionașcu, mesaj subtil pentru Cezar Ionașcu?!: ”Să fii în viața mea este un privilegiu” | VIDEO
Spynews
Alertă ANM! Cum ne va afecta furtuna electrică, fenomenul care durează două săptămâni în România! Declarații de ultimă oră
Evz.ro
Cutremur la Guvern. Decizii vitale de ultimă oră
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
kanald.ro
Cine trebuie să completeze Declarația unică 2025. Ce amenzi riști dacă nu depui formularul până la această dată
Cancan.ro
Această femeie a fost dată dispărută pe 7 iulie 1962. IREAL unde a fost găsită, acum, în 2025
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Victorie pentru Călin Georgescu! Judecătorul a luat decizia. Scapă de...
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Donjuanul milionar de 53 de ani se însoară cu iubita cu 21 de ani mai tânără
stirilekanald.ro
Traian Băsescu, despre varianta în care George Simion devine președintele României: "Ar fi groaznic"
Prima reacție a lui Putin după rezultatul obținut de George Simion la prezidențiale
MediaFlux
Taxa obligatorie pentru toți șoferii din România! Trebuie achitată în mai puțin de 24 de ore altfel primești amendă
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Legendarul Skype a încetat oficial să funcționeze: cum să salvezi chat-urile și fișierele