Chelsea, criza continuă. Londonezii au pierdut la Napoli

Chelsea a deschis scorul în prima manşă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, dar a fost învinsă cu 1-3 pe terenul lui Napoli.

21 feb. 2012, 21:51

Chelsea rămâne cu o singură victorie în 11 meciuri jucate pe terenul formaţiilor italiene, în cupele europene. Timorat de spectrul demiterii, antrenorul Andre Villas Boas găseşte tot mai greu drumul spre victorie, iar londonezii riscă să rateze toate obiectivele în acest sezon.

Marţi seară, la Napoli, Chelsea a pierdut la limită prima manşă din optimile de finală ale Ligii Campionilor. Asta deşi a deschis scorul prin Juan Mata, după o greşeală a căpitanului Cannavaro. Bucuria londonezilor a durat doar 11 minute, pentru că argentinienul Lavezzi a adus egalarea în minutul 38. Pe finalul primei reprize Chelsea a mai primit o lovitură, de la Edinson Cavani.

Cei doi marcatori ai napoletanilor au conlucrat la golul care a stabilit scorul final, Cavani pasându-i lui Lavezzi, care a marcat pentru 3-1.

În celălalt meci al zilei, Real Madrid a încheiat 1-1 pe terenului lui ŢSKA Moscova.