Chiajna – CSU Craiova 1-2 în etapa a 15-a din LIGA 1. Vezi CLASAMENTUL

Concordia Chiajna a pierdut acasă, vineri, meciul din etapa a 15-a a Ligii 1, cu CSU Craiova, scor 1-2.

20 oct. 2017, 19:56

Chiajna a început tare partida, reușind  să marcheze în minutul 16. Totuși, brigada de arbitri a anulat în mod corect golul lui Manasse, care se afla în ofsaid în momentul în care a trimis mingea în poarta lui Calancea. Oltenii s-au dezmorțit după un start timid și au reușit să marcheze în minutul 31, prin Băluță. Vedeta lui CSU a înscris din interiorul careului după o pasă perfectă a lui Briceag. Chiajna a egalat însă în minutul 88, prin fostul dinamovist Andrei Marc, care a împins mingea în poartă din câțiva metri, în urma unei faze fixe. Oltenii au dat lovitura în prelungiri. Martici a marcat cu un șut superb în vinclu, după ce Manasse a luftat inexplicabil în propriul careu.

CSU Craiova urcă pe locul doi, cu 31 de puncte, se apropie la un singur punct de CFR Cluj, și își anunță candidatura serioasă la titlu. De partea cealaltă, ilfovenii ratează ocazia de a rămâne neînvinși de la venirea „Comisarului” Moldovan. Concordia e pe locul 10, cu 17 puncte.

Concordia Chiajna – CSU Craiova 1-2 VIDEO AICI