Christoph Daum, fericit după 0-0 în Kazahstan. Declaraţiile halucinante ale selecţionerului

România are doar cinci puncte după trei meciuri jucate în preliminariile CM 2018, dar selecţionerul Christoph Daum s-a declarat mândru şi fericit după remiza de marţi seara, de la Astana.
Filip Stan
11 oct. 2016, 18:16
Christoph Daum, fericit după 0-0 în Kazahstan. Declaraţiile halucinante ale selecţionerului

„Nu sunt chiar satisfăcut de rezultat. Sunt satisfacut de modul in care ne-am organizat, dar am ratat şansele de gol, momentele decisive, care fac diferenţa într-un joc. La cum au alergat și cum s-au luptat, sunt o mândrie pentru țara lor, ar trebui să fim toți mândri, cresc de la meci la meci. E tot fotbal ce s-a jucat pe acest teren, dar e greu să faci combinații bune, e foarte greu să te adaptezi într-un timp atât de scurt.

Sunt fericit de modul cum a reacţionat echipa la acest meci. Am alergat, am avut spirit de echipă.

Citeşte şi Răniţi pe frontul din Kazashtan. Tricolorii au pierdut doi jucători şi două puncte în preliminariile CM 2018

Următorul meci va fi cu Polonia, până atunci vom mai creşte şi toată lumea va face tot posibilul ca să câştigăm. Tot ce am văzut la jucătorii mei mă face să mă gândesc pozitiv la calificare.

Citeşte şi KAZAHSTAN-ROMÂNIA 0-0. Nicuşor Stanciu: Am ieşit mai mult loviţi de pe teren

A trebuit să aştept ultima schimbare până târziu, pentru că dacă ni se mai accidenta un jucător rămâneam pe minus„, a declarat Christoph Daum, după Kazahstan-România 0-0.

DailyBusiness
Petrișor Peiu: Criza politică va continua până în 2028 sau până la alegeri anticipate. „Majoritățile nu mai pot fi construite în culise”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
De ce și-a petrecut Adrian Mutu vacanța în Republica Dominicană. Cele două persoane care l-au făcut pe ”Briliant” să aleagă țara insulară
Capital.ro
IGSU lansează un avertisment pentru părinți. Greșeala care poate deveni fatală în zilele caniculare
Playtech.ro
Tradiții de Sânziene păstrate din bătrâni. Ce se face pe 24 iunie pentru un an bun
Adevarul
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală un fenomen îngrijorător: statutul social cumpărat pe datorie
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
Jurnalistul Digi Sport recunoaște: ”Am fost la palat, am mâncat cu Gigi la aceeași masă! Spun direct cum s-a întâmplat”
MediaFlux
Victor Ponta, primul nume de premier propus la Palatul Cotroceni. Ce răspunde fostul prim-ministru
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?