Cinci răniţi după ce un autoturism a lovit o autoutilitară şi o macara

Cinci persoane au fost rănite, vineri, în localitatea Recea, după ce autoturismul în care se aflau şi al cărui şofer a adormit la volan a intrat într-o autoutilitară, apoi într-o automacara, circulaţia rutieră fiind blocată în zonă timp de aproximativ o oră.
Romania TV
31 aug. 2012, 10:38
Cinci răniţi după ce un autoturism a lovit o autoutilitară şi o macara

Potrivit şefului Poliţiei Rutiere Mureş, comisar-şef Lucian Archiudean, accidentul s-a produs vineri dimineaţă, pe drumul european E60, în zona localităţii Recea din apropierea municipiului Târgu Mureş, scrie Mediafax.

Lucian Archiudean a spus că şoferul unui autoturism Dacia Logan a adormit la volan, iar maşina a lovit o autoutilitară, apoi o automacara care era transportată pe o platformă.

În autoturism se aflau şase persoane, iar cinci dintre ele au fost rănite, în stare mai gravă fiind o femeie care a suferit o fractură de femur.

Toate persoanele rănite au fost transportate la spital cu ambulanţele.

În urma accidentului, circulaţia rutieră în zonă a fost blocată timp de aproape o oră.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Gigi Becali, anunț crucial despre Florin Tănase: „Poate aduc unul de cinci ori mai bun!”
Capital.ro
BNR avertizează asupra riscurilor pentru economia României. Valentin Lazea: Dacă ar exista voință politică am avea venituri
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
Nu îl iartă pe Gică Hagi: ”Nu am cum! E zero”
MediaFlux
Se schimbă banii în țara noastră. BNR anunță românii cum deosebesc bancnotele noi de cele vechi
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?