Cine transmite în direct la TV meciul Lituania – România din Liga Naţiunilor. Atenţie, se schimbă postul!

Lituania - România, al patrulea meci al tricolorilor din Liga Naţiunilor, este programat, marţi, 15 octombrie, de la ora 21:45, pe Dariaus ir Gireno Stadionas din Kaunas. În partida tur, disputată la Bucureşti, pe Stadionul Steaua, România a câştigat cu Lituania, scor 3-1.
Filip Stan
14 oct. 2024, 11:52
Cine transmite în direct la TV meciul Lituania - România din Liga Naţiunilor. Atenţie, se schimbă postul!
Cine transmite în direct la TV meciul Lituania - România din Liga Naţiunilor. Atenţie, se schimbă postul!

Unde vezi în direct la TV meciul Lituania – România din Liga Naţiunilor. Dacă meciul Cipru – România a fost transmis de Prima TV, în schimb, partida Lituania – România se va vedea pe Antena 1, marţi, 15 octombrie, de la ora 21:45. De asemenea, pentru cei care nu au acces la un televizor, meciul de la Kaunas poate fi urmărit în aplicaţia AntenaPLAY.

Lituania vine după înfrângerea de pe teren propriu împotriva celor din Kosovo, scor 1-2. În prima etapă, echipa antrenată de Edgaras Jankauskas a pierdut acasă cu Cipru (0-1), iar în a doua a fost învinsă la București (1-3). România are victorii pe linie în grupă: 3-0 în Kosovo, 3-1 acasă cu Lituania și 3-0 în Cipru. Lituania se clasează pe ultimul loc, fără niciun punct, în timp ce România este lidera grupei, cu 9 puncte.

Citeşte şi: Clipe de groază pentru fiica lui Meme Stoica la Salonic. Ce a păţit în tribune la meciul PAOK – FCSB

Programul României în Liga Națiunilor 2024

  • Kosovo – România 0-3
  • România – Lituania 3-1
  • Cipru – România 0-3
  • Lituania – România (15 octombrie 2024, ora 21:45)
  • România – Kosovo (15 noiembrie 2024, ora 21:45)
  • România – Cipru (18 noiembrie 2024, ora 21:45)

Clasament Grupa 2 Liga C

Citeşte şi: Cum i-a lăsat Gigi Becali fără emisiune la TV pe Radu Banciu şi Mihai Mironică. „A fost o deratizare!” VIDEO

„Da, temperatura va fi mult mai scăzută marți. Vom încerca să ne adaptăm. Nu avem decât un antrenament pentru a face lucrul ăsta, pe cel oficial, de luni seara”, a declarat selecţionerul tricolorilor, Mircea Lucescu.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
După ce Anei Maria Bărbosu i-a fost luată medalia olimpică, Nadia Comăneci, regina de aur a gimnasticii mondiale, a făcut anunțul
Capital.ro
A câștigat procesul! Călin Georgescu va fi despăgubit de statul român. Tribunalul a luat decizia
Playtech.ro
Asociațiile de la bloc, obligate prin lege să constituie două fonduri. Amenzi de până la 5.000 de lei
Adevarul
Jocul periculos care poate declanșa un nou conflict major. Expert: „Șansele ca Iranul să treacă pragul nuclear sunt foarte mari”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Părinții minorului de 13 ani, implicat în moartea lui Mario, au fost decăzuți temporar din drepturile părintești. Copilul a fost luat de urgență din familie
iamsport.ro
Atacantul român care a ratat transferul la Chelsea: ”Toate bune și frumoase, până în ultima zi”
MediaFlux
Ai planuri în următoarele 4 săptămâni? Iată cum va fi vremea
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil