Ciocolata caldă Dubai, noua fiță de la Târgul de Crăciun din Piața Constituției. Prețul este dublu față de jumări

Târgul de Crăciun din Piața Constituției s-a deschis vineri, 29 noiembrie, la ora 17:00. Mii de români au călcat pragul paradisului magic pentru a se bucura de atmosfera festivă.
Alina Costache
03 dec. 2024, 11:06
Ciocolata caldă Dubai, noua fiță de la Târgul de Crăciun din Piața Constituției. Prețul este dublu față de jumări

Târgul de Crăciun din Piața Constituției s-a deschis vineri, 29 noiembrie, la ora 17:00. Mii de români au călcat pragul paradisului magic pentru a se bucura de atmosfera festivă. Până de sărbători, în fiecare weekend, la târgul de Crăciun din București vor avea loc spectacole, iar comercianții așteaptă să vândă obiecte de artizanat, decorațiuni, meșteșuguri și bunătăți tradiționale. Printre cele mai căutate produse se numără nu numai vinul fiert, ci și ciocolata caldă, regăsită la standurile din târg.

Citește și: Ce a cumpărat un turist cu 140 de lei de la Târgul de Crăciun din Craiova. Internauții au fost revoltați de prețurile uriașe

Cât costă ciocolata caldă Dubai la târgul de Crăciun din Piața Constituției

Târgul de Crăciun din Piața Constituției și-a deschis porțile de aproape o săptămână, iar mii de oameni au mers să se bucure de magia Crăciunului și să guste bunătățile aduse de producători la standuri. Dacă doriți să vă încălziți cu ceva bun, vinul fiert și ceaiul nu sunt singurele opțiuni. În târg se găsește ciocolata caldă Dubai, iar prețul acesteia este de 30 de lei, dublu față de o porție de jumări. Iată și prețurile celorlalte produse regăsite la târgul din Piața Constituției:

▪ Un pahar de vin fiert – 10 lei / 14 lei / 20 lei

▪ O căsuță de turtă dulce – 22 de lei

▪ Un Moș Crăciun de turtă dulce – 20 de lei

▪ Sarmale: 7 lei/bucata,

▪ Șorici: 20 lei/100 grame,

▪ Cârnaţi de casă: 90-100 de lei/kg

▪ Şuncă: 60-70 de lei/kg

▪ Jumări: 12 lei/100 de grame

▪ Ciolan afumat de porc:15 lei/100 g

▪ Ceafă de porc: 14 lei/100 g

▪ Cârnaţi afumați tradiționali: 14 – 16 lei/100 g

▪ Pomana porcului: 15 lei/100 g

▪ Gogoși: 10-20 de lei

▪ Kataif cu nucă: 10 lei / 100 g

▪ Baclava cu fistic: 8 lei / 100 g

▪ Cozonac cu mac: 9 lei / 100 g

▪ Acadele, bomboane, ciocolată: 10-25 de lei

▪ Turtă dulce: 15 – 20 de lei

▪ Cozonac de casă: 75 – 90 de lei/kg

▪ Suc de mere natural: 10 lei/paharul

▪ Ceai: 10 lei

▪ Must fiert: 10-12 lei/paharul

▪ Apă plată 10 lei,

▪ Bere 10 lei

▪ Țuică 10 – 12 lei

▪ Kataif cu nucă – 10 lei / 100 g

▪ Cozonac cu mac – 9 lei / 100 g

▪ Pizza Margherita – 25 lei

▪ Pizza Salami – 30 lei.

Târgul va fi deschis zilnic până pe 26 decembrie, inclusiv, iar intrarea este liberă.

Citește și: Cât costă un mic la Târgul de Crăciun. Românii se plâng de prețurile exorbitante cerute de comercianți

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ruby nu se mai oprește! Imagini interzise cardiacilor cu sexoasa brunetă | FOTO
Fanatik.ro
Florin Prunea, mărturie șocantă din perioada în care juca la Craiova: ”Număr de șmecher. Furia șoselelor”
Capital.ro
Reguli la bloc în România. Conflictul care apare între proprietari și asociație. Gelu Pușcaș: Adevărul pare undeva la mijloc
Playtech.ro
Când intră pensiile în luna iunie 2026. Posibile întârzieri din cauza minivacanței
Adevarul
Filmul tragediei din Bacău, unde un elev s-a înecat și a murit în pauză. Prima ambulanță nu avea medic: „Asistenta se plângea că s-a murdărit”
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Comunitatea didactică din Bacău este îndoliată. Două învățătoare s-au stins din viață la doar o zi distanță: „Toată școala plânge”
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
Modificare privind vechimea în muncă la pensie. Va intra în vigoare la 1 septembrie 2026
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi