Ciprian Tătăruşanu părăseşte Steaua

CIPRIAN TĂTĂRUŞANU pleaca la Fiorentina! Anuntul a fost facut de Gazzetta dello Sport. 
Romania TV
14 ian. 2014, 15:12
Ciprian Tătăruşanu părăseşte Steaua

CIPRIAN TĂTĂRUŞANU lasă Steaua pentru Fiorentina. „Afacerea e incheiata, ramane de vazut doar daca portarul vine acum sau din vara”, scrie cel mai citit ziar de sport din Italia.

„Portarul Ciprian Tatarusanu de la Steaua a fost virtual transferat de Fiorentina. Dupa un schimb de faxuri intre cele doua cluburi, experimentatul goalkeeper de la Steaua si echipa nationala a Romaniei mai are de aflat doar daca va merge in Italia acum sau din vara. Martin Stekelenburg de la Fulham si Sommer de la Basel au mai fost pe lista toscanilor”, scrie Gazzetta dello Sport.

Steaua i-a găsit înlocuitor lui Tătăruşanu. Bogatinov a semnat contractul cu „roş-albaştrii”

Ciprian Tatarusanu este unul dintre portarii de perspectiva ai fotbalului romanesc. Si-a inceput cariera de profesionist la gruparea de divizia B Juventus Bucuresti, pentru care a debutat in sezonul 2003-2004. Dupa trei sezoane petrecute la echipa din Colentina, s-a transferat la Gloria Bistrita, unde a petrecut inca trei sezoane, in care a aparat de 45 de ori in Liga I. A fost achizitionat de Steaua in 2008, fiind imprumutat un an la Gloria. Incepand cu luna iunie a anului 2009 s-a alaturat lotului Stelei. La nivel international, este portarul titular al echipei nationale, pentru care a adunat, pana in prezent, 17 jocuri oficiale. Pana in vara lui 2013 are 149 de meciuri in Liga 1, 31 in UEFA Europa League si 7 in Cupa Romaniei. A castigat Cupa Romaniei (2011), titlul de campion (2013) si Super Cupa Romaniei (2013), toate cu Steaua.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Stare de urgență într-un oraș celebru din cauza zăpezii! Vremea extremă a paralizat totul
Fanatik.ro
Cei trei jucători de renume ai Stelei, prinși în cantonament jucând poker: „Bate-mă, omoară-mă, dar nu-i spune lui tata”
Capital.ro
Final brusc pentru Călin Georgescu. Profeția despre soarta acestuia în 2026: E arestat sau fuge din țară!
Playtech.ro
Când ai voie să speli haine după Crăciun, potrivit tradiției. Ce spun preoții
Adevarul
Gest disperat al unui cabanier: „Plătiți cât vă permiteți. E primul an în care nu am oaspeți de Crăciun”
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Dramaturgul Radu F. Alexandru s-a stins din viață în a doua zi de Crăciun
iamsport.ro
Legenda lui Dinamo, dată afară după ce a venit beată la antrenament: ”Miroși a băutură, ce cauți pe teren?! Mergi sănătos, nu am ce discuta cu tine”
MediaFlux
Apă GRATIS pentru români! Ce prevede legea
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend