Clanul „Italianu”, decapitat. Şeful grupării a fost prins de Poliţie VIDEO

Liderul grupării "Italianu" din Capitală şi un locotenent al său au fost prinşi în flagrant în timp ce şantajau un bărbat pe care îl împrumutaseră cu 1.000 de euro. "Italianu" îi cerea dobândă 200 de euro pe lună. Atunci când bărbatul nu a mai putut plăti, cămătarii au trecut la şantaj şi chiar ameninţări cu moartea.
Romania TV
20 iun. 2012, 11:21
Clanul

Poliţiştii din Capitală au monitorizat timp de câteva luni doi suspecţi ce făceau parte din clanul „Italianu”, ce activează la nivelul Capitalei, iar miercuri au reuşit să îi prindă în flagrant.

Anchetatorii aveau informaţii că membrii clanului „Italianu” se ocupă cu cămătărie şi şantaj. Cei doi suspecţi au fost prinşi de poliţişti în timp ce primeau 1.100 de lei de la victima lor, pe care o împrumutaseră cu 1.000 de euro şi îi cereau o dobândă de 20 la sută, lunar. De asemenea, aceştia îl şantajau şi pe fiul unui bărbat căruia îi împrumutaseră 3.300 de euro şi îi cereau o dobândă lunară tot de 20 la sută.

Cei doi membrii ai grupării „Italianu” au fost reţinuţi pentru 24 de ore. Sunt cercetaţi pentru cămătărie şi şantaj.

DailyBusiness
Daniel David NU crede profesorii că vor boicota activitatea didactică! „Ce vor să facă?”
Spynews
Vremea se schimbă radical în aproape jumătate de țară. Furtuni violente lovesc România | HARTA
Bzi.ro
Imagini rare cu fiul lui Mircea Badea și Carmen Brumă. Vlad, în vârstă de 11 ani, surprins în vacanța din Tenerife
Fanatik.ro
Mircea Lucescu i-a anunțat pe jucători la prânz ce prim 11 va intra pe teren în Cipru – România. Mulți au rămas fără cuvinte!
Capital.ro
Vasile Blaga a dezvăluit totul. Adevărul despre relația lui Traian Băsescu și Elena Udrea: Și-a dorit multe
Playtech.ro
Regulile oficiale privind accesul părinților în școli: când ai voie să intri și când nu în unitățile de învățământ. Ce prevede legea
Adevarul
Merită să cumperi vechime în muncă? Pensia socială este cu 268 de lei mai mare decât asigurarea retroactivă
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Un bărbat a tras cu arma pe terasa unui restaurant! Peste 6 victime până în acest moment! Atacatorul nu a fost prins! Primele detalii despre ucigaș și incident
Economica.net
O nouă eră pentru Dacia electrică
Prosport.ro
FOTO. Maria Sharapova şi-a înnebunit fanii cu apariția în costum de baie
kanald.ro
Criză politică în Franța, după ce Guvernul Francez a căzut
Cancan.ro
Elena Udrea se angajează! Unde va activa fosta blondă de la Cotroceni, la 2 luni după ce a fost eliberată din penitenciar
iamsport.ro
ȘOCANT! Cum au fost sifonate sume uriașe de bani de la CFR Cluj: 'O mare țeapă!' / 'Vreo 15.000.000 de euro mutaseră'
MediaFlux
Vești bune! O nouă finanțare pentru români!
stirilekanald.ro
VIDEO Criză politică în Franța, după ce Guvernul a rămas fără susținere în Parlament. Emmanuel Macron va numi un nou prim-ministru "în următoarele zile”
substantial.ro
Majoritatea oamenilor nu știu că usturoiul crud pe stomacul gol are o asemenea putere…