Cluj-Napoca: Traficul aerian dat peste cap din cauza ceţii

Două curse aeriene au fost anulate, vineri dimineaţă, pe Aeroportul Internaţional din Cluj-Napoca, iar alte două au întârzieri la decolare şi la aterizare, din cauza ceţii, potrivit MEDIAFAX.
Romania TV
04 nov. 2011, 08:19
Cluj-Napoca: Traficul aerian dat peste cap din cauza ceţii

Directorul operaţional al aeroportului clujean, Iuliu Pop, a declarat, vineri, că a fost anulată cursa companiei Wizz Air de la Cluj-Napoca spre Luton (Marea Britanie), care era programată pentru ora 6.00, şi cursa companiei Lufthansa de la Cluj-Napoca spre Munchen, care trebuia să decoleze la ora 6.05.

Cursa Wizz Air de la Cluj-Napoca spre Beauvais (Franţa) trebuia să decoleze la ora 6.05 şi are deja o întârziere de peste trei ore. De asemenea, are întârziere şi cursa Tarom de la Bucureşti, care trebuia să aterizeze la Cluj-Napoca la ora 8.40.

Potrivit sursei citate, cele două zboruri care au întârzieri vor fi operate imediat ce condiţiile meteorologice o vor permite.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”