Cod roşu de intervenţie la Buzău, accident cumplit după ce o maşină a intrat sub un TIR

România se află pe primul loc în Uniunea Europeană în ceea ce priveşte accidentele grave, iar fiecare weekend vine să confirme această statistică neagră.
Filip Stan
30 apr. 2022, 10:23
Cod roşu de intervenţie la Buzău, accident cumplit după ce o maşină a intrat sub un TIR

Accident grav sâmbătă dimineaţă. Un bărbat a murit, iar soţia sa a fost grav rănită într-un accident produs, sâmbătă, pe DN 2B, în judeţul Buzău, după ce maşina în care se aflau a intrat sub un TIR.

Din primele date de la locul accidentului a reieşit că autoturismul condus pe direcţia Buzău către Brăila de un şofer în vârstă de 36 de ani, din Galaţi, s-a ciocnit de un TIR care circula înaintea sa şi la volanul căruia se afla un şofer de 59 de ani, din Prahova. În urma impactului, maşina a rămas blocată efectiv sub TIR, iar cei doi soţi au rămas încarceraţi.

Accident grav între Bucureşti şi Giurgiu. Un TIR, o autoutilitară şi un autoturism au fost implicate

Accidentul s-a soldat cu decesul şoferului autoturismului şi rănirea pasagerei acestuia, o femeie în vârstă de 29 de ani, de asemenea din Galaţi.

Persoana rănită a fost preluată de ambulanţă şi transportată la spital pentru îngrijiri medicale. În cauză se va întocmi dosar penal, iar poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs acest accident. Traficul pe DN 2B a fost blocat în urma accidentului.

Inconştienţă la volan. Şofer începător, cu permis de o lună, prins de radar cu viteza de 135 de km/h într-o comună

Un şofer începător, care avea permis de conducere de o lună, a fost prins de aparatul radar în timp ce circulă cu viteza de 135 de km/h pe un sector de drum în care viteza maximă admisă este 50 de km/h.

IPJ Galaţi anunţă că incidentul s-a produs vineri, pe D.N. 25, în comuna Lieşti. Aparatul radar a înregistrat maşina care avea viteza de 135 de km/h, pe un tronson de drum cu viteză maximă legal admisă 50 de km/h.

Accident teribil în Capitală. Doi copii au fost loviţi din plin, iar şoferul a fugit
La volan se afla un tânăr începător, au aflat poliţiştii. „La volanul autoturismului, au identificat un tânăr, de 19 ani, din comuna Lieşti, în urma verificărilor constatând că acesta posedă permis de conducere, din data de 31.03.2022”, au anunţat reprezentanţii IPJ Galaţi.

Tânărul a fost sancţionat contravenţional, cu amendă în valoare de 2.900 de lei, şi cu suspendarea exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru o perioadă de 4 luni.

Dâmboviţa: Persoana rănită în accidentul între un TIR şi un autoturism pe DN 72 a murit

Medicii au declarat decesul persoanei încarcerate în accidentul de vineri de pe DN 72, petrecut între localităţile Viişoara şi Olteni, în care un TIR a intrat în coliziune cu un autoturism, informează ISU Dâmboviţa.

„La scurt timp după ce a fost preluat de către ambulanţă, bărbatul de 73 de ani a intrat în stop cardio-respirator, acesta prezentând multiple traumatisme. Din nefericire persoana nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decesul acesteia”, precizează ISU Dâmboviţa.

Bărbatul a rămas încarcerat în autoturism după ce maşina în care se afla a fost lovită de TIR.

„Poliţiştii efectuează cercetări, urmând să stabilească cu exactitate toate împrejurările producerii accidentului rutier”, informează IPJ Dâmboviţa.

DailyBusiness
Pescobar umblă cu caracatița vopsită prin Londra. Britanicii s-au arătat dezgustați de preparatele afaceristului: „Prima mușcătură a fost îngrozitoare. Are un gust oribil”
Spynews
Tinerii care i-ar fi furnizat droguri lui Rareș Ion au fost trimiși în judecată. Maru și Pika se află în continuare în arest preventiv
Bzi.ro
Elena Gheorghe a făcut senzație în costum de baie, la 39 de ani! Câte operații estetice are cântăreața – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum poți lua amendă doar pentru că participi la serbarea de la școală sau grădiniță a copilului. Este interzis să postezi imagini pe Facebook, Instagram sau TikTok fără acordul părinților. O femeie a pățit-o deja
Capital.ro
Amendă de 500 de lei pentru românii cu aer condiționat. Regulă pentru cei care locuiesc la parter și etajul 1
Playtech.ro
Noaptea în care se pune busuioc sub pernă. Ce semnifică visele din ajunul Sânzienelor
DailyBusiness
E LEGE! Ce trebuie să facă șoferii rămași fără plăcuțe de înmatriculare. Amenzi uriașe pentru cei care nu respectă obligația
Adevarul
Vaccinul anti-COVID, cal troian devenit scut. Verdictul final despre serul care a speriat lumea
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum își răsfață Alex Bodi iubita, la Monaco! Afaceristul și Anca au atras din nou toate privirile / VIDEO
Spynews
Monica Tatoiu, jefuită în vacanță. Era în locuință când hoții au intrat peste ea. Femeia de afaceri a apelat la autorități
Evz.ro
Obiceiul la care oamenii din comuna lui Ilie Bolojan nu renunță de jumătate de secol
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, apariție îndrăzneață, în lenjerie intimă: „Crioterapie”
kanald.ro
Cel puțin opt persoane au murit după prăbușirea unui balon cu aer cald în Brazilia: „Suntem cu toții șocați”
Cancan.ro
Un artist internațional a anulat concertul în România din cauza războiului dintre Iran și Israel 😲
Playsport.ro
Un bărbat s-a îndrăgostit de ChatGPT și i-a cerut să se căsătorească cu el. Iubita reală încă încearcă să...
Capital.ro
Obligatoriu pentru românii care nu stau la adresa din buletin! Legea se aplică din iunie 2025
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta cu aur pentru România la Jocurile Olimpice, luptă dură cu depresia: „Am ajuns aproape în comă”
stirilekanald.ro
"Ori va fi pace, ori va fi o tragedie" - Statele Unite au atacat Iranul. Primele declarații ale lui Trump: "Felicitări marilor noștri războinici americani" - Iranienii ripostează: "Acum e rândul nostru"
Ilie Bolojan este noul prim-ministru al României. Președintele Nicușor Dan a făcut anunțul în urmă cu puțin timp
MediaFlux
Se dau mai puțini bani la pensie! Vizați sunt mai ales românii născuți între anii 1967 și 1980
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cea mai mică stațiune din Spania, atât de îndrăgită de turiști, se prăbușește: care este motivul?