Codrin Ştefănescu candidează pentru funcţia de secretar general: Îmi pun tot sufletul pentru PSD

Codrin Ştefănescu a anunţat că îşi depune candidatura pentru funcţia de secretar general al PSD, adăugând că toate acţiunile sale "sunt pentru binele partidului".
Ionela Marcu
25 iun. 2019, 10:06
Codrin Ştefănescu candidează pentru funcţia de secretar general: Îmi pun tot sufletul pentru PSD

„Mă cunoaşteţi! Şi cu bune şi cu rele. Indiferent ce se spune sau se poate inventa despre mine, am fost permanent şi necondiţionat alături de partid, de liderii judeţeni, de primari, de consilierii judeţeni şi locali. Eu sunt Codrin Ştefănescu. Am foarte mulţi prieteni şi parteneri care nu m-au trădat niciodată şi care cred în mine. Uneori sunt dificil, dar toate acţiunile mele sunt pentru binele partidului. Îmi pun tot sufletul pentru voi şi pentru PSD. Neapărat trebuie să ne trezim şi să ne recuperăm electoratul. Să câştigăm alegerile prezidenţiale, locale şi parlamentare. Să fim consecvenţi şi loiali credinţelor noastre. Mai mult ca niciodată, acum trebuie să fim uniţi. Să fim români şi să luptăm pentru România! Trebuie să fim echipă, indiferent de interesele personale”, menţionează Ştefănescu într-o declaraţie de presă remisă marţi AGERPRES.

El adaugă că nu a avut funcţii publice în ultimii ani, că nu a cerut şi nici nu îşi doreşte aşa ceva.

„Vreau să fiu parte a redefinirii şi reînvierii acestui partid, necondiţionat. Pentru toate eforturile pe care le-aţi făcut în ultimii ani, pentru zilele şi nopţile nedormite în campaniile electorale, pentru că uneori v-aţi neglijat viaţa personală şi familiile, mă înclin în faţa voastră. Pentru că voi faceţi diferenţa. Voi stabiliţi liderii care dau sens acestui partid. Să avem înţelepciunea să alegem corect în acest moment de cotitură vitală pentru partid. Din nou, să îl ducem împreună pe drumul succesului! Vă cer să priviţi în jurul vostru, să vedeţi ce se întâmplă şi să votaţi aşa cum vă dictează conştiinţa şi sufletul. Funcţiile şi guvernările sunt trecătoare, dar putem lăsa în urma noastră ceva cu adevărat important pentru România. Nu uitaţi că voi sunteţi baza partidului! PSD trăieşte prin noi toţi. Vă cer şansa să facem echipă şi să fim puternici împreună”, mai afirmă Ştefănescu. 

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Fotbalistul unei echipe importante din Spania, scos din echipă pentru o relație cu fiica unei legende a clubului? ”Oamenii vorbesc multe”
Capital.ro
Blocaj la bancă. Nu se mai emite cash, bancomatele devin nefuncționale. Situațiile în care clienții nu mai pot accesa banii din cont
Playtech.ro
Reduceri masive în Bulgaria pentru români. Cât ajunge un sejur acum pe litoralul vecin pentru o familie de doi adulţi şi un copil
Adevarul
Ce a obținut Trump pariind pe un ultimatum apocaliptic în războiul cu Iranul
wowbiz.ro
Valentin Sanfira a vrut ca toată lumea să afle de la el! Mesajul emoționant transmis în mediul online: „Nu se poate nărui cu vorbe goale…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
Fosta jucătoare de handbal a României e decisă: ”Fetița mea, când o să crească, o să o duc la casa de copii”
MediaFlux
Vinerea Mare 2026. Zi de doliu și post negru. Ce este total interzis astăzi
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj