Codrin Ştefănescu, declaraţie ŞOCANTĂ: „PSD a devenit o penibilă anexă a PNL şi a lui Iohannis”

Fostul secretar general al PSD, Codrin Ştefănescu, e nemulţumit de actuala conducere a PSD, care „alungă vocile puternice” din partid. El spune că numele său, dar și ale altor lideri vocali precum Liviu Dragnea, Olguţa Vasilescu, Şerban Nicolae sunt interzise.
Romania TV
25 mai 2020, 12:21
Codrin Ştefănescu, declaraţie ŞOCANTĂ:

Fostul secretar general al PSD Codrin Ştefănescu se arată nemulţumit de conducerea actuală a partidului, despre care spune că „a interzis nume ca Dragnea, Olguţa, Şerban, Ştefănescu” şi alungă „toate vocile puternice”. El afirmă că PSD a devenit „anexa penibilă a PNL şi Iohannis” şi îndeamnă membrii PSD să îşi „recupereze urgent partidul”.

„În ultima vreme suntem criticaţi tocmai cei care au crezut în noi şi ne-au votat! Şi au dreptate, asta-i clar! Limpede că lumina zilei. Se vede din spaţiu că PSD a devenit o penibilă anexă a PNL şi a lui Iohannis. Că suntem timizi şi speriaţi să nu ne supărăm şefii din umbră! Că ne delimităm, la ordin, de toate mesaje din trecut!”, a scris Codrin Ştefănescu, luni, pe Facebook, potrivit Mediafax.

Codrin Ştefănescu acuză „noua conducere a PSD” că „a interzis” numele Dragnea, Codrin, Olguţa, Şerban, Pleşoianu, Nicolicea, Iordache.

„Partidul este predat la cheie unor securici care urăsc de moarte acest partid. Puciştii de ieri, şcoliţi în tot felul de academii secrete, noii conducātori de azi!”, mai spune el.

Ştefănescu afirmă că este nevoie ca „membrii curajoşi interzişi de sistem” să își „recupereze” partidul.

„Sunt alungate toate vocile puternice care au dat acestui partid vigoarea de altădată. Gata! Ajunge! Parlamentarii, primarii, liderii judeţeni, sutele de mii de membri ai PSD trebuie sā-şi recupereze urgent partidul! Altfel, milioane de români care au votat PSD, ne vor face de ocară! Şi nu vom mai ieşi printre oameni de ruşine! Că am fost laşi şi i-am trădat! Eu, unul, m-am săturat să fiu singurul care spune lucrurilor pe nume!”, îşi încheie acesta mesajul.

Codrin Ştefănescu a cerut chiar demisia preşedintelui interimar al PSD, Marcel Ciolacu, în urma scandalului privind Ţinutul Secuiesc.

Citeşte şi: Începe scandalul în PSD. Lideri importanţi din teritoriu îi cer lui Ciolacu să facă un pas în spate şi să nu mai candideze la Congres

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
Care a fost ultimul meci ce s-a jucat pe stadionul Dinamo. Momentul trist care i-a marcat pe toți dinamoviștii: ”Ce destin! Nu e întâmplător”
Capital.ro
Călin Georgescu și George Simion, refuz total. Tot planul și speranțele privind „turul 2 înapoi” s-au năruit
Playtech.ro
Ultima apariție publică a lui Catherine O’Hara, îngrijorătoare! Ajunsese de nerecunoscut, Dumnezeule
Adevarul
Top 10 cele mai căutate mărci auto în 2025: Românii mizează pe mașini second-hand și întreținere ieftină
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Ce au ajuns să mănânce fotbaliștii români: 'Îți plutește în stomac!'
MediaFlux
Bani în plus pentru români. Se dau 1000 de lei începând cu 1 februarie
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil