Concordia Chiajna – Petrolul 1-1 în etapa a 6-a din play-out. VEZI CLASAMENTUL

Concordia Chiajna și Petrolul au terminat la egalitate, vineri, într-un meci din etapa a 6-a din play-out, scor 1-1.

08 apr. 2016, 19:25

Ploieștenii au fost cei care au deschis scorul în minutul 53 prin Victoraș Astafei, care a marcat cu un șut din voleu. Ilfovenii au egalat 5 minute mai târziu dintr-o lovitură de la 11 metri. Bucșa l-a faultat din spate pe Cristescu și arbitrul Feșnic a arătat punctul cu var și i-a dat cartonaș roșu fotbalistului Concordiei. Reluările au arătat că faultul a început în afara careului. Obodo și-a luat angajamentul să execute penalty-ul și l-a transformat perfect.

CHIAJNA – PETROLUL 1-1