Conducerea PMP, huiduită de pensionari gălăţeni

Un grup de vârstnici, membri ai Alianţei Europensionarilor din Galaţi, i-a huiduit sâmbătă, pe esplanada Casei de Cultură a Sindicatelor, pe deputatul Elena Udrea şi conducerea Partidului Mişcarea Populară.
Romania TV
26 apr. 2014, 15:36
Conducerea PMP, huiduită de pensionari gălăţeni

Pensionarii au afişat un banner pe care scria ”Partidul moştenitorilor preşedintelui”. Bătrânii au început să huiduie în momentul în care Elena Udrea, Eugen Tomac, Teodor Baconschi şi Cristian Preda au coborât din maşini şi s-au apropiat de intrarea în Casa de Cultură a Sindicatelor. Ei au scandat ”Afară, afară cu javrele din ţară”.

”Nu putem uita că Băsescu, Udrea şi Boc ne-au tăiat pensiile şi salariile. Nu au ce căuta la Galaţi cei care se cred succesorii lui Băsescu. Pensionarii nu uită şi nu iartă”, a declarat liderul Alianţei Europensionarilor din Galaţi, Toader Cristea.

Elena Udrea şi conducerea PMP au participat, sâmbătă, la lansarea în judeţul Galaţi a candidaţilor pentru alegerile europarlamentare, în faţa a sute de membri şi simpatizanţi ai partidului, adunaţi în Casa de Cultură a Sindicatelor.

Udrea le-a spus celor prezenţi că PMP este partidul preşedintelui Traian Băsescu şi că această formaţiune va da viitorul preşedinte al României.

”Ne pregătim la europarlamentare pentru un scor bun, adică de două cifre. Cred că putem fi partidul care va da viitorul preşedinte al României”, a adăugat Udrea.

Candidatul pentru europarlamentare Cristian Preda a precizat că PMP se va bate pentru locul doi în campania electorală şi şi-a exprimat convingerea că celelalte partide de dreapta nu vor realiza scorurile pe care le-au anunţat.

”Vă dau în scris că nici PNL şi nici PDL nu vor obţine scorurile pe care le-au anunţat. Ne vom bate pentru locul doi şi vom realiza ceea ce am promis şi am anunţat”, a afirmat Preda.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Florinel de la Chefi la cuțite, scandal în avion cu o stewardesă! A primit interdicție
Fanatik.ro
“Gnahore și Boateng la Rapid!” Daniel Pancu, sfătuit să-i transfere pe fundașii lui Dinamo, liberi de contract
Capital.ro
UE pregătește schimbarea permiselor auto. Ce șoferi trebuie să își înlocuiască documentul până în 2027
Playtech.ro
Orașele din România considerate cele mai „eco” din țară. Pentru ce au primit cele mai mari note în studiul european
Adevarul
Soldați ruși schilodiți în războiul din Ucraina au fost puși să defileze la o paradă de Ziua Victoriei
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un nou-născut care s-a stins în Maternitatea Polizu ar fi fost lăsat să putrezească în incubator! Părinții, sfâșiați de durere, cer să li se facă dreptate
iamsport.ro
Totul pentru transferul la FCSB! A început să plângă în fața patronului: ”Vreau și eu!”
MediaFlux
Avertisment privind hantavirus! Nu este un nou COVID-19
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi