Constantin Enceanu, noi detalii despre decesul lui Petrică Mîţu Stoian. „El tot timpul spunea că vrea să îşi trăiască viaţa” VIDEO

Constantin Enceanu a vorbit recent despre durerea pe care o resimte în urma pierderii prietenului său drag, Petrică Mîțu Stoian. Decesul acestuia din urmă, la vârsta de doar 61 de ani, a lăsat un gol profund în sufletul lui Enceanu, care îl considera pe Stoian nu doar un coleg de scenă, ci și un frate.
Filip Stan
20 iun. 2024, 18:13
Constantin Enceanu, noi detalii despre decesul lui Petrică Mîţu Stoian.
Constantin Enceanu, noi detalii despre decesul lui Petrică Mîţu Stoian

Constantin Enceanu, noi detalii despre decesul lui Petrică Mîţu Stoian. Deşi au trecurt aproape trei ani de la dispariția lui Petrică Mîțu Stoian, Constantin Enceanu încă nu și-a revenit din șocul generat de această veste tragică. Artistul a subliniat faptul că prietenul său a părăsit această lume prea devreme și prea rapid, subliniind faptul că la vârsta de 61 de ani, era în floarea vârstei și încă activ în industria muzicală.

„Nimeni nu își imagina că o să îl pierdem așa de repede pe Petre și de tânăr. La 61 de ani, câți a avut el când a plecat de lângă noi… Eu am acum 60, mă simt în floarea vârstei. Nu poți să zici că după 60 de ani ești ruginit. Nu. În muzica populară, la 60 de ani ești în formă”, a declarat Constantin Enceanu.

Citeşte şi: Gabriela Lucuțar spune ce își dorește de la viitorul iubit: „Să aibă el inițiativă, să fie spontan. Să mă simt și eu femeie”

Constantin Enceanu i-a adus un omagiu prietenului său la Sala Palatului, în cadrul unui concert dedicat memoriei lui Petrică Mîțu Stoian. Momentul a fost extrem de emoționant: „Am avut un moment închinat lui Petrică la Sala Palatului și a fost extrem de emoționant. Am încercat să îmi stăpânesc lacrimile. Mi-a fost foarte greu. Îmi mușcam buza printre versuri, ca să îmi distrag atenția și gândul meu să fie undeva departe de gândul să Petrică nu mai este lângă noi. E cumplit, pentru că îmi aduceam aminte ce spectacole aveam la Sala Palatului, ce mult lumea ne-a iubit și oriunde mergeam noi eram puși pe glume, pe cântat și pe voie bună”.

Citeşte şi: Vlad Gherman, anunţ surprinzător la nici o lună de la nunta cu Oana Moşneagu. „Ea trebuie să ia o mică pauză”

Constantin Enceanu a mai dezvăluit că, în ultimele sale zile, Petrică Mîțu Stoian avea planuri mari pentru a se bucura de viață, renunțând la ritmul alert de muncă și dorind să se relaxeze și să se bucure de frumusețile vieții. Din păcate, visurile sale nu s-au mai împlinit.

„El tot timpul ne spunea că vrea să își trăiască viața. Că voia să trăiască, să se plimbă, că nu mai vrea să muncească. Nu e atât de ușor să ai atâtea evenimente, să alergi de colo-colo, să fii fresh”, a declarat Constantin Enceanu la emisiunea Exclusiv VIP de la Prima TV.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Cine va fi tras la răspundere de moartea micuțului de 4 ani ucis de un câine ciobănesc de la o stână din Buzău. Băiețelul era nesupravegheat
Capital.ro
Sporurile și beneficiile salariale care se elimină în România prin noua lege a salarizării: „De la 1 ianuarie 2027, se rade tot”
Playtech.ro
A început goana după angajați pentru sezonul de vară. Unde se fac cele mai multe angajări și ce salarii oferă firmele
Adevarul
Forța care e absentă la cele mai importante negocieri din ultimul deceniu. „Irelevanța a trecut de la etapa retorică la cea structurală”
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„Îl striga Teo, Teo!” Filmul tragediei din Buzău, unde un băiețel de aproape 4 ani a fost sfâșiat de un câine. Mama lui a ajuns într-un suflet la locul tragediei
iamsport.ro
”Mâine pleci acasă!”. L-a sfidat în față pe Gică Hagi, iar ”Regele” s-a înfuriat: ”E prima oară în cariera mea!”
MediaFlux
Nicușor Dan e gata să numească un nou premier. Numele vehiculate pentru conducerea Guvernului
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi