Copil de un an şi jumătate, MORT din cauza unui grăunte de POPCORN

Un copil în vârstă de un an şi jumătate din localitatea Păltiniş, judeţul Botoşani, a murit după ce a inhalat un grăunte de popcorn. Mama băiatului a fost reclamată la începutul anului pentru că îşi negrijează copiii, însă ancheta a fost închisă.
Filip Stan
22 mai 2019, 10:00
Copil de un an şi jumătate, MORT din cauza unui grăunte de POPCORN

Poliţia şi Protecţia Copilului au demarat deja câte o anchetă în urma decesului. Conform procedurilor, poliţiştii au deschis un dosar penal in rem pentru ucidere din culpă, după ce medicii au stabilit că băiatul ar fi decedat din cauza unui grăunte de popcorn.

În acest caz, a fost declanşată o anchetă şi de către reprezentanţii DGASPC Botoşani. Inspectorii instituţiei vor merge la locuinţa familiei din Păltiniş, pentru a verifica în ce situaţie se află celălalt copil al familiei, o fetiţă de trei ani.

Conducerea DGASPC Botoşani spune că, la începutul anului, a mai fost declanşată o anchetă în această familie, după ce bunica a reclamat faptul că cei doi copii nu ar fi bine îngrijiţi de mamă, însă plângerea a fost retrasă, iar ancheta închisă.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Româncă, strigăt de disperare, după ce soțul a plecat de acasă! Și-ar fi părăsit familia pentru un alt român, pe care îl consideră “Creatorul”
Fanatik.ro
El este expertul TV care nu mai vrea echipe din SuperLiga în Europa. A cerut UEFA să fim OUT. „Proști sunt dacă ne-or mai trimite”
Capital.ro
Plată impusă prin lege pentru românii care stau la bloc. Aceste sume devin obligații pentru proprietari
Playtech.ro
Schimbări pentru elevii care intră în clasa a IX-a. Mai mult timp pentru recapitulare și o materie nouă în locul dirigenției
Adevarul
„Ne-am îmbolnăvit toți”. Coșmarul unor români într-una dintre cele mai populare destinații din Albania: „Apa mirosea a canalizare”
wowbiz.ro
Detalii halucinante în cazul bărbatului găsit îngropat într-o curte din Botoșani! Marinel a fost înjunghiat în inimă, iar concubina lui se numără printre suspecți
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un băiat de 13 ani și-a pierdut viața după ce a mâncat o bucată de brânză contaminată cu E. coli
iamsport.ro
”Pe Nadia am întâlnit-o la mine acasă, era iubita lui Ștefan Bănică”. Brokerul fugar povestește reacția ”Zeiței” când i-a intrat în baie
MediaFlux
Horoscop 7 august. O zi cu răsturnări de situație pentru toate zodiile. Cine primește o veste care îi poate schimba viitorul
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România