Copilul care s-a înecat în ştrandul din Deva în a doua zi de Crăciun a murit

Copilul de şapte ani care în a doua zi de Crăciun s-a înecat în ştrandul din Deva a murit la Clinica Bega din Timişoara, după ce a fost adus cu elicopterul SMURD la Timişoara şi a fost internat la Terapie Intensivă.
Romania TV
09 ian. 2019, 11:39
Copilul care s-a înecat în ştrandul din Deva în a doua zi de Crăciun a murit

Potrivit medicilor, miercuri, copilul de şapte ani care a fost găsit pe fundul unui bazin al ştrandului din Deva în a doua zi de Crăciun, s-a stins din viaţă la secţia de Terapie Intensivă a Clinicii Bega.

Medicii spun că starea copilului nu s-a îmbunătăţit şi că a stat prea mult sub apă, fără oxigen.

Copilul care se afla la ştrandul din Deva în a doua zi de Crăciun a intrat într-un bazin adânc de 1,6 metri, alături de părinte, însă acesta l-a scăpat din priviri câteva minute, moment în care copilul s-a scufundat sub apă. În momentul în care a fost scos din bazin, micuţul nu mai respira.

Oamenii au sunat imediat la numărul de urgenţe 112, iar angajaţii strandului i-au acordat primul ajutor. Iniţial, copilul a fost internat la Spitalul din Deva, iar ulterior a fost transferat la Timisoara cu un elicopter SMURD.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Tupeu fără limite: Gheorghe Dincă cere să-i fie scoase gratiile pentru „mai multă lumină” în celulă
Capital.ro
Sistem de pensii ca în timpul lui Nicolae Ceaușescu. Propunere-surpriză în România: Vârstă de pensionare, 60 de ani
Playtech.ro
Cum îți dai seama că moarea e bună. Semnul care arată că varza e reușită
Adevarul
Elevi medaliați internațional nu mai primesc burse sportive, după o decizie a Ministerului Educației. Părinții se revoltă
wowbiz.ro
Primele rezultate ale autopsiei în cazul Sarei, fetița de 2 ani moartă pe scaunul stomatologic! Ceea ce s-a aflat acum e de-a dreptul șocant
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Incredibil ce detaliu important au ignorat cei de la cabinetul stomatologic unde s-a stins fetița de doi ani! Mesajul care răstoarnă investigațiile
iamsport.ro
Șocant! 'Nostradamus' Ion Țiriac anunță miliarde de morți: 'Unde îi îngropi pe toți'. Scenariu apocaliptic
MediaFlux
România, deja calificată la barajul pentru CM 2026! O veste bună înaintea meciului cu Bosnia
stirilekanald.ro
„Crema este magistrală, este făcută în laborator” Ancuța Cîrcu răspunde acuzațiilor că ar fi vândut ilegal creme cu mercur: „Sunt femei care nu sunt emancipate”
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume