Corina Dănilă, scoasă din casă de banca la care avea credit

Judecătorii au respins contestaţiile depuse de vedetă şi au dat astfel undă verde executării silite a acesteia.
Alina Costache
21 aug. 2014, 09:45
Corina Dănilă, scoasă din casă de banca la care avea credit

Decizia de respingere a contestaţiilor la executare depuse de Corina Dănilă aparţine judecătorilor din Ilfov şi vine după ce o bancă a obţinut executarea silită a vedetei pentru un credit de jumătate de milion de franci elveţieni.

Conform spynews.ro, instanţa a autorizat „creditorul să treacă la executarea silită a obligaţiei cuprinse în titlul executoriu”. Procedura a fost cerută de o societate de executori judecătoreşti care prin două dosare separate a cerut încuviinţarea executării silite a celor doi pentru un credit de 460.000 de euro.

Corina Dănilă are probleme financiare. Banca i-a scos la vânzare casa

Povestea este un pic mai veche, vedeta numărându-se printre cei care au căzut în plasa creditelor în franci elveţieni, monedă care după criză şi-a dublat valoarea în raport cu leul. Corina a reuşit deja să scape de o executare în 2012, după ce banca a început să o strângă cu uşa. 

Instituţia a scos la licitaţie vila vedetei dar a renunţat la idee după ce, timp de câteva luni, nu a fost găsit un cumpărător. În ultimii ani Corina Dănilă a dispărut de pe micile ecrane. S-a despărţit de logodnicul ei, Norris Măgeanu, nu a mai primit roluri în nicio telenovelă, nu i s-a mai dat pe mână nicio emisiune, ba chiar a fost la un pas să fie concediată din TVR.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Florin Prunea, amendat de Pro TV pentru dezvăluirile despre Desafio? Cum a reacționat fostul fotbalist
Capital.ro
Reguli la bloc în 2025. Documentul pentru întreținere care provoacă dispute cu asociația de proprietari. Termenul este 60 de zile
Playtech.ro
Cât va costa impozitul pentru un apartament de 50, 75 sau 90 de mp în Bucureşti: lista sumelor din 2026
Adevarul
Raportul CSAT despre anularea alegerilor din 2024 ajunge în Parlament. Ce spune despre Rusia și campania lui Călin Georgescu
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Jurnalista Simona Popescu s-a stins din viață! Aceasta a pierdut lupta cu o boală nemiloasă, la doar 59 de ani
iamsport.ro
Reacție furioasă în emisiunea lui Radu Naum: ”Avem nevoie de un Recorder în fotbalul românesc”
MediaFlux
Pensionarii din România care vor primi bani în plus de anul viitor. Ministrul Muncii, Florin Manole, a confirmat
stirilekanald.ro
Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde