CORONAVIRUS. Se încheie săptămâna cu cele mai multe cazuri noi de COVID-19 din România

Astăzi se încheie săptămâna cu cele mai multe cazuri noi de COVID-19, de la începutul epidemiei de COVID-19, la noi în țară au fost aproape 9.900. 
Romania TV
27 sept. 2020, 13:37
CORONAVIRUS. Se încheie săptămâna cu cele mai multe cazuri noi de COVID-19 din România

Raportarea de la prânz a indicat și cel mai ridicat nivel al noilor infectări pentru o zi de duminică – 1.438, din 13.500 de teste efectuate; practic, peste 10% din rezultate au fost pozitive.

Citeşte şi: BILANŢ CORONAVIRUS 27 septembrie, în România: RECORD de pacienţi la ATI, 1.438 de cazuri noi şi 31 decese

Nou record și în privința pacienților internați în secțiile de terapie intensivă: în prezent sunt 535. Rata de infectare la nivel național raportat la ultimele 14 zile a crescut constant în ultima perioadă și a ajuns astăzi la 0,86 la mia de locuitori.

Aproape dublu se înregistrează în Vâlcea, care a depășit 1,5 cazuri la mia de locuitori, indicator luat în calcul pentru desfășurarea de activități în spații închise. Bucureștiul continuă să conducă în clasamentul zlinic cu peste 200 de cazuri noi și astăzi, urmat de Vaslui, care a depășit 100./ahincu/asalar

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
ANAF a scos la vânzare Lamborghini și Ferrari! Prețurile de start pentru ”vânătoarea” bolizilor de lux. Ce alte mărci mai sunt licitate
Capital.ro
Măsuri privind prețul carburanților. Anunțul făcut luni de Ilie Bolojan privind acciza: Am luat decizia azi să intervenim
Playtech.ro
Cu cât vând oierii mieii de Paşte în 2026: diferenţa de preţ faţă de supermarket
Adevarul
Dezamăgirea unui turist român după o vacanță în Istanbul: „Țeapa supremă. Am mâncat mai scump decât în Paris, Viena, Dubai”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu, noi detalii despre starea lui de sănătate! Motivul pentru care selecționerului i s-a făcut rău: „Am simțit că nu mai pot respira”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bebeluș și-a pierdut viața după ce a înghițit o unghie falsă de a mamei! Incredibil ce a făcut tatăl lui atunci când a ajuns la spital
iamsport.ro
A refuzat România și a ajuns să reprezinte o națională de top după ce oficialii FRF i-ar fi cerut bani familiei sale: ”S-a simțit scârbită!”
MediaFlux
Ajutor financiar de 600 de lei de la Primărie pentru carburant sau 50% la abonamentul de transport!
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj