Cosmin Olăroiu, calificare la ULTIMA FAZĂ în finala LIGII CAMPIONILOR ASIEI

De la extaz la agonie şi invers, aşa a trăit Cosmin Olăroiu meciul pe care echipa sa, Al Ahli Dubai, l-a câştigat, pe teren prorpriu, cu 3-2, în faţa lui Al Hilal, în manşa a doua din semifinalele Ligii Campionilor Asiei.

20 oct. 2015, 17:49

Al Ahli a remizat în tur cu Al Hilal, 1-1 la Riad, şi a condus cu 2-0 la pauză în meciul de la Dubai, după golurile lui Lima (18 VIDEO AICI) şi Ribeiro (45 VIDEO AICI). Al Hilal, fosta echipă a lui Cosmin Olăroiu, a revenit şi a egalat, 2-2, prin reuşitele lui Almeida (51 VIDEO AICI) şi Eduardo (64 VIDEO AICI), scor la care Al Ahli era eliminată.  În minutul 90+4, Kyung-Won Kwon (VIDEO AICI) a marcat pentru Al Ahli, la ultima fază a meciului, golul calificării în finala Ligii Campionilor Asiei.

CITEŞTE ŞI Olăroiu, în pragul unei crize de nervi. Arbitrul a inventat cel mai stupid penalty, împotriva sa VIDEO

În cealaltă semifinală se întâlnesc, miercuri, Gamba Osaka (Japonia) şi Guangzhou Evergrande (China). În tur, chinezii au câştigat cu 2-1.

Anul trecut, Al Hilal, cu Laurenţiu Reghecampf antrenor, a pierdut finala, 0-1 în deplasare şi 0-0 acasă cu Sydney Wanderers.