Cosmin Olăroiu, prima VICTORIE ca selecţioner. Are şanse mari să treacă de grupe, la Cupa Asiei VIDEO

Cosmin Olăroiu a obţinut prima victorie oficială ca selecţioner al Arabiei Saudite, după ce echipa sa s-a impus cu 3-1 în faţa Coreei de Nord, în al doilea meci al Grupei B în Cupa Asiei. Ultimul meci al arabilor va fi contra Uzbekistanului.

14 ian. 2015, 09:34

Arabia Saudită, cu Cosmin Olăroiu pe banca tehnică, a debutat cu o înfrângere la Cupa Asiei, 0-1 cu China. Saudiţii au revenit însă în cărţile calificării, obţinând victoria în al doilea joc, 4-1 cu Coreea de Nord. Succesul a venit în ciuda faptului că nord-coreeneii au fost cei care au deschis scorul, în minutul 12, după o gafă uriaşă a portarului saudit.

Vezi şi Cosmin Olăroiu, învins de un copil de mingi la Cupa Asiei. Faza care a îngropat Arabia Saudită VIDEO

Arabia Saudită a egalat prin Hazazi, în minutul 37, iar în repriza a doua au punctat Al Sahlawi (52 şi 54) şi Al Abed, în minutul 77.

În ultimul meci din grupă, Arabia Saudită va întâlni Uzbekistanul, duminică, de la ora 11.00. Primele două clasate vor trece de faza grupelor.