Cosmin Olăroiu, umilit de medicii de la „Victor Babeş”. Cum l-au tratat după ce le-a trimis mâncare, gratis, timp de trei luni

Cosmin Olăroiu a dezvăluit cum a fost umilit de medicii de la "Victor Babeș", după ce un membru al familiei s-a îmbolnăvit cu Covid-19. Asta după ce, timp de trei luni, în starea de urgență, donase mâncare gratis de la propriul restaurant pentru doctorii spitalului.
Filip Stan
06 ian. 2021, 20:38
Cosmin Olăroiu, umilit de medicii de la

Cosmin Olăroiu, antrenorul lui Jiangsu Suning, a dezvăluit cum a fost umilit de medicii de la Spitalul „Victor Babeş”, după ce un membru al familiei s-a îmbolnăvit cu Covid-19.

Cosmin Olăroiu, umilit de medicii de la „Victor Babeş”

„În momentul respectiv, când doctorii erau în carantină și trebuia să stea la spital închiși, am discutat și aveau nevoie de această susținere. Eu m-am angajat să fac lucrul acesta pe toată durata aceea, până în iunie, iulie. Au fost câteva luni din martie… Restaurantul a fost închis și a funcționat doar pentru a livra mâncare doctorilor. Gratis, bineînțeles! Iar când a fost nevoie și am avut un caz de Covid în familia mea, nimeni n-a mai ținut cont că eu i-am ajutat. Nimeni! Nici măcar… Au avut alții grijă de cel bolnav. Cei pe care nu i-am ajutat. Iar cei pe care i-am ajutat nici măcar nu mi-au mai răspuns! Problema recunoștinței e atunci când o aștepți. Dacă nu aștepți recunoștință de la oameni, nu te poate afecta. N-ai cum să fii dezamăgit!”, a spus Cosmin Olăroiu la emisiunea lui Ovidiu Ioaniţoia de la GSP.

„Prânzul este asigurat de un sponsor care se numește Cosmin Olăroiu! Ne-a întrebat cu ne poate ajuta și ne-a oferit această sponsorizare de masă pentru o sută de persoane pe zi. Ne-a spus că peste această sponsorizare ne ajută cu orice altceva am avea nevoie. Alături de dumnealui au mai venit și alte persoane să ne sponsorizeze”, spunea
Emilian Imbri, managerul spitalului „Victor Babeș” din București, în martie 2020

Cosmin Olăroiu explică cum au reuşit chinezii să scape de coronavirus

Cosmin Olăroiu, umilit de medicii de la „Victor Babeş”. „Sunt unii oameni care cheamă presa atunci când se duc și fac un act caritabil și unii care nu vor să se știe. Eu mă feresc, da! Eu nu fac pentru presă sau pentru imagine. Sau popularitate. Nu trăiesc aici, nu am de ce să am o popularitate. Eu vreau să-mi trăiesc viața liniștit. Nu am comentat niciodată”, a mai spus Cosmin Olăroiu.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Fiica lui Sile Cămătaru, jignită în ultimul hal: “O găsim la vitrină…”. Cum a reacționat
Fanatik.ro
Ministerul Apărării din Rusia a publicat lista „ţintelor” din Europa. Fabrici de drone din 12 țări, considerate legitime pentru atac
Capital.ro
Călin Georgescu, propunere pentru PSD, PNL și AUR: Este un moment foarte critic, nu critic, ci foarte critic
Playtech.ro
Ce este recesiunea economică şi cum afectează cetăţeanul de rând. Ce trebuie să faci ca să nu pierzi bani
Adevarul
Șoc în fotbal: fostul portar Alex Manninger a murit într-un accident rutier îngrozitor. A intrat cu mașina într-un tren de pasageri
wowbiz.ro
Nepotul lui Mircea Lucescu, dezvăluirea care îți va rupe sufletul. ”Și-a dorit să mergem împreună, dar n-am mai apucat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
17 persoane și-au pierdut viața şi aproape 100 au fost rănite, după ce Rusia a atacat Ucraina cu drone şi proiectile. Cum a răspuns Kievul
iamsport.ro
Edi Iordănescu a rupt tăcerea! De ce a plecat, de fapt, de la echipa națională: ”Asta am cerut! Nu am ajuns la un numitor comun”
MediaFlux
Nicușor Dan a confirmat! Criză politică în România
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj