Scandal SEXUAL în LIGA 1. Bătut şi ameninţat cu pistolul după ce a fost prins în pat cu SOŢIA ALTUIA

Carlo Costly, atacant din Honduras (acum în vârstă de 34 de ani), ajungea în ianuarie 2010 la FC Vaslui, cu care a semnat un contract pe trei sezoane și jumătate. După o accidentare, a dispărut din România și nu s-a mai întors.
Filip Stan
28 iun. 2017, 15:21
Scandal SEXUAL în LIGA 1. Bătut şi ameninţat cu pistolul după ce a fost prins în pat cu SOŢIA ALTUIA

Carlo Costly a declarat atunci că nu se întoarce la Vaslui din cauza finanțatorului Adrian Porumboiu: „Nu mă voi întoarce acolo, Vasluiul este un oraș periculos, iar Porumboiu m-a tratat pe mine şi pe ceilalţi jucători ca şi cum am fi sclavi”.

Fotbalist AGRESAT SEXUAL de trei femei. La ce perversiuni a fost supus

Mugurel Ilisei, impresarul român care l-a adus pe Costly la Vaslui, a povestit pentru GSP adevăratul motiv al dispariției fotbalistului din Liga 1.

„Costly nu a mai venit în România din cauza unui episod pe care lumea nu-l știe. Avea o legătură amoroasă cu o româncă, soția sau prietena unui om de afaceri din Vaslui căruia i se spunea Grecu’. Se ducea mereu la aia. Grecu’ ăsta s-a prins că e ceva în neregulă și a pus camere video. L-a văzut când a venit și s-a dus peste ei. L-a dezbrăcat în pielea goală, i-a pus pistolul la tâmplă și i-a spus că dacă îl mai prinde în Vaslui, îl omoară. Costly a plecat imediat. De aia nu s-a mai întors în România”, a spus Ilisei.

Un alt om aflat în club la acea vreme a confirmat povestea lui Ilisei: „Grecu’ ăsta era chiar grec. Avea vreo 160 de kilograme, niște stații de motorină prin județ și relații cu tot felul de interlopi. Într-o noapte, i-a prins pe Costly și pe Wesley cu femeia lui, o puștoaică. Wesley a reușit să fugă, dar pe Costly l-a dezbrăcat complet, l-a bătut, l-a amenințat și l-a aruncat afară. Ăsta nu a apucat decât să-și ia chiloții pe el. Nu și-a mai recuperat nicio haină, nimic. Cu fața tumefiată, a plecat a doua zi direct la aeroport și dus a fost. A mai venit o dată în România pentru că avea un cont la BCR. Și-a scos banii și a plecat”.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
A murit un celebru interlop român din garda veche! Familia lui este în stare de șoc
Fanatik.ro
Cine e cea mai frumoasă fotbalistă din lume. Tânăra le-a detronat pe Alisha Lehmann și Ana Maria Markovic 
Capital.ro
Amenzi de până la 1.500 de lei pentru șoferi. O primărie introduce reguli noi pentru parcări. Vor fi obligați să mute mașina
Playtech.ro
300 de euro chiria pe lună pentru o mini căsuță departe de oraș. Cum arată una dintre cele mai comentate chirii din Cluj
Adevarul
SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Numărul cazurilor de hantavirus crește alarmant! Ce spun specialiștii Organizaţiei Mondiale a Sănătăţii
iamsport.ro
Emil Grădinescu acuză interferența Rusiei la Eurovision: ”E mâna Moscovei!” + Laude la adresa Alexandrei Căpitănescu: ”Lumea a mai uitat de manelele care ne otrăvesc sufletul și mintea”
MediaFlux
Ajutor de la stat pentru tineri și adulți. Se lansează „Inițiativa ALMA” cu un buget de 20 milioane de euro
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți