CRIMĂ. Bărbat înjunghiat mortal de tovarăşul de pahar

Imagini şocante au fost surprinse joi noapte, în cartierul Tomis Nord din Constanţa. Un bărbat şi-a dat ultima suflare pe asfalt, după ce a fost înjughiat într-un bar. Victima se certase cu un tovarăş de pahar, iar scandalul a degenerat. Principalul suspect a fost prins de poliţişti şi dus la audieri.
Ionela Marcu
06 mart. 2015, 10:40
CRIMĂ. Bărbat înjunghiat mortal de tovarăşul de pahar

Tragedia a avut loc într-un bar, din cartierul constănțean Tomis Nord, scrie reporterntv.ro. Martorii le-au declarat polițiștilor că cei doi protagoniști ai scandalului au băut bine înainte să înceapă cearta. Din motive încă necunoscute, s-au luat la bătaie, au spart geamul ușii de la intrare, iar la un moment dat, victima, în vârstă de 34 de ani, a fost înjunghiată direct în piept. Bărbatul nu s-a lăsat însă doborât. A ieșit din bar și a mai mers câțiva metri înainte de a se prăbuși.

Citeşte şi Cearta i-a făcut violenţi: Un român a fost împuşcat la Madrid

Victima a fost auzită de mai mulți locatari din zona unde a avut loc incidentul. Au sunat la 112. Bărbatul și-a dat însă ultima suflare pe asflat, sub privirile însgrozite ale martorilor. Medicul Aura Broască spune că acesta era în stop cardio-respirator când a sosit echipajul SMURD. Manevrele de resucitare nu au dat rezultat.

Criminaliștii sosiți la fața locului au adunat probe pentru a reface, pas cu pas, minutele de dinaintea tragediei. Între timp, polițiștii l-au identificat pe principalul suspect. Acesta a fost prins după câteva ore și dus la audieri.

Citeşte şi TRAGEDIE în Constanţa. O beţie i-a adus sfârşitul unui bărbat VIDEO

Suspectul riscă să petreacă ani grei în spatele gratiilor, dacă va fi găsit vinovat. Până atunci, trupul victimei a fost dus la morgă, pentru necropsie.

DailyBusiness
Tanczos Barna: România nu-și poate permite să piardă încrederea recâștigată
Spynews
Tinerii care i-ar fi furnizat droguri lui Rareș Ion au fost trimiși în judecată. Maru și Pika se află în continuare în arest preventiv
Bzi.ro
Elena Gheorghe a făcut senzație în costum de baie, la 39 de ani! Câte operații estetice are cântăreața – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Anca Dimancea anunță vești proaste pentru multe zodii. Luna falsă aduce trădări și probleme de sănătate
Capital.ro
Codul Rutier 2025. Interzis pe parbriz. Iei amendă de 1.800 de lei și rămâi fără certificatul de înmatriculare
Playtech.ro
Ventilația încrucișată nocturnă, varianta rapidă prin care răcoreşti casa fără aerul condiţionat. Ce trebuie să faci exact?
DailyBusiness
Roamingul în afara Europei te poate costa scump. Ce recomandă ANCOM
Adevarul
Trump se teme că Iranul va deveni o „nouă Libie”: „Ar prefera o înțelegere”
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum își răsfață Alex Bodi iubita, la Monaco! Afaceristul și Anca au atras din nou toate privirile / VIDEO
Spynews
Monica Tatoiu, jefuită în vacanță. Era în locuință când hoții au intrat peste ea. Femeia de afaceri a apelat la autorități
Evz.ro
Singurul loc din România unde șoferilor li se recomandă să nu se uite înainte
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
„Cea mai frumoasă femeie pe care am văzut-o”, implicată în afacerea de 150.000.000 de euro
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul asistentei moarte la Spitalului Județean Sibiu! Ce mărturisiri fac colegii ei
Cancan.ro
TRAGEDIE în lumea sportului! Vedetă a culturismului, ucisă cu ciocanul de soț 😱
Playsport.ro
Dan Negru: „E un miracol că mai existăm ca națiune, am avut şase imnuri”
Capital.ro
Serviciu militar! Decizie în România pentru cei de 18–45 ani. Ai termen să răspunzi 31 iulie
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, apariție îndrăzneață, în lenjerie intimă: „Crioterapie”
stirilekanald.ro
Doctoriță ucisă de iubit, tot medic! Au urmat zile întregi de chin pentru femeie. Cei doi lucrau la același spital
Adrian Alexandrov, dezvăluiri sfâșietoare despre micuța Eva. Copila suferă enorm de dorul Elenei Udrea: „Când vine mami?”
MediaFlux
Amenzi pentru chiriașii care nu au noua adresă în buletin. Legea a intrat deja în vigoare
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Bacalaureat 2025: prima generație care își poate vedea lucrările înainte de contestații