CRIMĂ în Gorj. Un bărbat, ucis în bătaie de amantul concubinei. Agresorul a fost arestat

Bărbatul decedat la începutul săptămânii trecute în satul Socu din comuna Bărbăteşti, considerat victima unui accident rutier cu fugă de la locul faptei a fost, în realitate, omorât de amantul concubinei sale, a declarat luni, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Gorj, Cristina Ciobanu.
Filip Stan
08 dec. 2014, 15:27
CRIMĂ în Gorj. Un bărbat, ucis în bătaie de amantul concubinei. Agresorul a fost arestat

Iniţial, dosarul a fost înregistrat pentru infracţiunea de ucidere din culpă şi părăsirea locului accidentului, fiind căutat autorul evenimentului, respectiv conducătorul auto, care ar fi lovit victima şi ar fi părăsit locul accidentului fără încuviinţarea organelor de poliţie, nefiind însă identificat, scrie Agerpres.

În urma efectuării raportului medico-legal şi a declaraţiilor date de persoanele audiate, s-a stabilit că sunt indicii cu privire la comiterea infracţiunii de omor, fiind dispusă urmărirea penală faţă de Constantin Mornea şi, ulterior, arestarea preventivă pentru 30 de zile.

„Din probatoriul administrat în cauză de procuror a rezultat că în seara zilei de 2 decembrie, în jurul orei 20,30, victima a avut un conflict cu inculpatul Constantin Mornea, ocazie cu care acesta a lovit victima de mai multe ori în partea din spate a capului cu un vătrai luat din prispa casei. Imediat, inculpatul a lovit victima cu pumnii şi picioarele în timp ce era căzută la pământ, după care a continuat să lovească victima cu un ciomag peste corp până când a rămas întinsă la pământ. Constantin Mornea împreună cu concubina victimei au târât-o pe aceasta până în drumul comunal din satul Socu, la o distanţă de aproximativ 50 de metri, unde a fost găsită în stare gravă, decedând în ambulanţă. În raportul medico-legal se arată că moartea a fost violentă şi s-a datorat hemoragiei meningo-cerebrale, consecinţa unui politraumatism cranian toraco-abdominal şi de membre cu traumatism cranio-cerebral, fracturi costale multiple şi hemotorac, hemoragie internă consecutivă”, a mai precizat Cristina Ciobanu.

Citeşte şi ACCIDENT GRAV în Gorj. Un bărbat, lăsat să zacă în AGONIE după ce a fost lovit de o maşină

DailyBusiness
Democrații cer demiterea lui Trump invocând pentru prima dată Secțiunea 4 a celui de-al 25-lea amendament
Spynews
Cosmin Zuleam, criminalul lui Adrian Kreiner, este adus azi în România din Inonezia. A fost condamnat la 30 de ani de închisoare
Fanatik.ro
”Telenovela” Olimpiu Moruțan la Rapid s-a încheiat! Fotbalistul sosește azi în Giulești. Exclusiv
Capital.ro
Vești proaste pentru mii de șoferi. Se achită mai mulți bani pentru combustibil. Decizia de azi, 22 ianuarie
Playtech.ro
Cum va fi vremea în vacanţa de schi în Sinaia, Buşteni sau Poiana Braşov: prognoza meteo pentru 16-22 februarie
Adevarul
O brutărie din Moscova este în pragul falimentului după ce Putin i-a făcut reclamă. Ce il nemulțumește pe patronul afacerii
wowbiz.ro
Primele declarații ale mamei lui Alin, băiatul de 15 ani ucis în Timiș! Femeia îi anunțase dispariția cu doar două zile înainte de a fi găsit mort
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO S-a aflat cine sunt cei doi minori care i-au luat viața lui Alin. Ce au surprins camerele de supraveghere din ultimele clipe de viață ale băiatului
iamsport.ro
Pițurcă a spus ce i-a lipsit lui Hagi pentru a se impune la Real Madrid și Barcelona: ”Era în primii 5 din lume atunci, nu în primii 50!”
MediaFlux
Majorarea pensiilor, din nou în discuție! Anunț de ultimă oră
stirilekanald.ro
VIDEO El este tânărul care se zbate între viață și moarte după ce mașina i-a fost spulberată de tren, în Chiajna. Ghițan are doar 30 de ani și este tatăl a doi copii
Fotbal de Crăciun în Premier League: City poate urca pe 1 după etapa de Boxing Day