Antonescu îi răspunde lui Ponta: Se va pronunţa asupra propunerii pe care o vom face noi

Crin Antonescu a precizat, sâmbătă, că premierul se va pronunţa asupra propunerii pe care liberalii o vor face duminică în privinţa portofoliului Transporturilor. Declaraţia liderului PNL vine în contextul în care Victor Ponta afirmase că se aşteaptă ca noul ministru al Transporturilor să fie o persoană cu experienţă politică şi cu o imagine foarte bună.
Romania TV
24 aug. 2013, 10:24
Antonescu îi răspunde lui Ponta: Se va pronunţa asupra propunerii pe care o vom face noi

„Faptul că domnul Nini Săpunaru este o variantă pe care eu am luat-o în calcul este de natură publică. Decizia şi propunerile pe care le voi face eu, pe care le pot face si alţi colegi, vor fi făcute duminică, iar domnul Ponta se va pronunţa asupra propunerii pe care noi o vom face duminică”, a declarat, sâmbătă, Crin Antonescu, la Antena3. 

Premierul Victor Ponta a declarat că aşteaptă, duminică, din partea PNL ca pentru Transporturi să fie propusă o persoană cu experienţă politică, imagine foarte bună şi un profesionist în domeniu, adăugând că „oficial” nu a respins un nume deoarece nu a primit o propunere „oficială”.

„Sunt absolut convins că este interesul meu şi al PNL ca cel care va ocupa funcţia de ministru al Transporturilor de luni practic, că luni trebuie să depună jurământul, este o persoană cu experienţă politică, cu imagine foarte bună şi profesionist în domeniu. Nu am respins o propunere oficială, pentru că nu mi s-a făcut o propunere oficială, ce a spus domnul Antonescu aseară este adevărat, propunerea mi se va face mâine, după şedinţa PNL”,a spus Ponta, sâmbătă, pentru Mediafax.

DailyBusiness
Peste 120 de muncitori prinși la negru în doar cinci zile. Ministrul Florin Manole promite toleranță zero
Spynews
Lidia Buble, bătută pe stradă cu mătura! Cum a început scandalul: ”A început să dea în mine”
Bzi.ro
Carmen Brumă arată senzațional la 48 de ani! Vedeta ne spune de ce trebuie să slăbim imediat ce ne întoarcem din vacanță – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cine va fi noul selecționer dacă Mircea Lucescu va pleca? Lista de 3 nume a lui Răzvan Burleanu. Exclusiv
Capital.ro
Elena Udrea nu a dezamăgit. Imaginea care a trecut orice test: Nu renunță niciodată; e una dintre preferatele mele
Playtech.ro
Cum se împart bijuteriile și obiectele de valoare într-o moștenire
Adevarul
Operațiunea „Buget frumos pe hârtie”. Ce riscă Guvernul Ciolacu dacă a măsluit cifrele economice pe 2024
wowbiz.ro
Atac armat pe terasa unui restaurant din Texas: un mort și cinci răniți. Atacatorul este căutat de poliție
Economica.net
Şoseaua de mare viteză care va uni două oraşe din România. O construieşte "faraonul" Umbrărescu
Prosport.ro
FOTO. Maria Sharapova şi-a înnebunit fanii cu apariția în costum de baie
kanald.ro
Preț carburanți joi, 11 septembrie 2025: Cu cât se vinde joi litrul de benzină și motorină
Cancan.ro
Creierul afacerii “Air cocaine” de 20 mil.€ a aterizat în România! Coincidenţă? Greu de crezut: Frank Colin a venit în România de ziua fostei neveste!
iamsport.ro
Jignit de Lucescu, Banciu a venit cu replica: ”Un nou selecționer va îmbrăca haina naționalei săptămâna viitoare! A rămas cu frazele din vremea dictaturii lui Ioan Becali”
MediaFlux
35 de medicamente noi pe listele compensate. Ministerul Sănătăţii a pus în transparenţă ordinul
stirilekanald.ro
Drama prin care trecea profesoara găsită spânzurată împreună cu fiul ei de 7 ani. Femeia și-ar fi ucis copilul înainte. Detalii șocante din anchetă
substantial.ro
Elena Lasconi acuză: anularea alegerilor a fost o lovitură de stat. „Nu veneau rușii, doar încurcam sistemul”