Cristian Buşoi: Judecătoria Sectorului 1 a respins ca neîntemeiată chemarea în judecată de către Gabriela Firea pe motiv de calomnie

Preşedintele PNL Bucureşti, Cristian Buşoi, a anunţat vineri că Judecătoria Sectorului 1 a respins ca fiind neîntemeiată chemarea sa în judecată, după ce primarul general al Capitalei, Gabriela Firea, l-a dat în judecată, acuzându-l de calomnie când a afirmat că “sistemul de transport taxi din Bucureşti este ambramburit, îmbâcsit de exemple de proastă practică, de care bucureştenii s-au săturat pănă peste cap”.
Romania TV
11 mai 2018, 09:59
Cristian Buşoi: Judecătoria Sectorului 1 a respins ca neîntemeiată chemarea în judecată de către Gabriela Firea pe motiv de calomnie

“Judecătoria Sectorului 1 a respins ca neîntemeiată chemarea mea în judecată de către doamna Primar General pe motiv de calomnie, ca urmare a declaraţiilor în care spuneam că ceea ce susţine administraţia PSD-Firea pentru sistemul de transport taxi din Bucureşti este ambramburit, îmbâcsit de exemple de proastă practică, de care bucureştenii s-au săturat pănă peste cap”, a transmis Cristian Buşoi printr-un comunicat de presă.

Buşoi spune că el crede în continuarea că “abrambureala” şi lipsa de judecată sunt caracteristicile esenţiale ale administraţiei PSD-Firea.

“Cred în continuare că abrambureala şi lipsa de judecată sunt caracteristicile esenţiale ale acţiunilor administraţiei PSD-Firea nu doar în ceea ce priveşte transportul, ci în general în tot ceea ce este esenţial pentru Bucureşti: trafic, infrastructură, termoficare. Cred că ceea ce face administraţia PSD în Bucureşti şi în cele şase sectoare este o spoială, nu gândire administrativă, şi un haos vesel, care va ţine Bucureştiul blocat”, a mai spus el.

Liderul organizaţiei PNL Bucureşti afirmă că, după decizia instanţei, criticile vor fi mai dure şi mai directe faţă de ceea ce face “PSDragnea-Firea în administraţia Capitalei”.

În luna decembrie 2017, Gabriela Firea a anunţat că îl va da în judecată pe Cristian Buşoi, după ce acesta a criticat decizia primarului de a interzice Uber şi Taxify.

DailyBusiness
Amendă record pentru o companie de ride-sharing din București: 32 de persoane lucrau fără forme legale
Spynews
Fetița bătută de mamă pe o stradă din Constanța și fratele ei au fost luați de Protecția Copilului. Ce se întâmplă acum cu mama. Decizie de ultimă oră!
Fanatik.ro
Mergi pe jos 30 de minute pe zi și Ministerul Sănătății te premiază! Un fost campion olimpic a realizat un program revoluționar într-una din țările cu cea mai mare obezitate din lume
Capital.ro
Pensionarii care pot primi bani în plus după ieșirea la pensie. Documentele care pot majora pensia
Playtech.ro
Un șezlong în România a ajuns să coste mai mult decât în Grecia. Cât ajunge să plătească o familie la plajă
Adevarul
SURSE Cine e premierul dorit de PSD și de Nicușor Dan. PNL, dispus să negocieze
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ea este femeia din Tulcea care și-a găsit sfârșitul pe o bancă, după ce a fost acroșată de o mașină ajunsă pe trotuar. Șoferul ar fi vrut să evite un alt autoturism
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la Dinamo a semnat cu o nou-promovată
MediaFlux
Horoscop 8 iulie: Energia zilei aduce schimbări, claritate și noi oportunități
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?