Cristian Tudor Popescu, după ce a văzut ultimul sondaj care a reflectat favoriții la alegerile parlamentare. ”Șoșokina e pe locul 4 cu 5%. Tinerii aceștia sunt progeniturile Educației Naționale”

Cristian Tudor Popescu a făcut o postare pe Facebook, așa cum obișnuiește atunci când vrea să își exprime opinia în mediul online, prin care a comentat un sondaj de opinie care a reflectat intențiile de vot ale tinerilor pentru alegerile parlamentare din acest an.
Filip Stan
05 apr. 2024, 15:51
Cristian Tudor Popescu, după ce a văzut ultimul sondaj care a reflectat favoriții la alegerile parlamentare. ”Șoșokina e pe locul 4 cu 5%. Tinerii aceștia sunt progeniturile Educației Naționale”

Cristian Tudor Popescu a făcut o postare pe Facebook, așa cum obișnuiește atunci când vrea să își exprime opinia în mediul online, prin care a comentat un sondaj de opinie care a reflectat intențiile de vot ale tinerilor pentru alegerile parlamentare din acest an.

Citește și Cristian Tudor Popescu: „Cuza n-ar fi considerat astăzi bun român. Ar fi fost acuzat că e un urâtor de BOR, ba chiar un anticreștin”

Cristian Tudor Popescu nu mai are nevoie de nicio introducere, fiind unul dintre cei mai cunoscuți jurnaliști români. Așa cum obișnuiește, CTP postează diferite mesaje pe Facebook, legate de diverse subiecte ce țin de societate.

”Partidul Șoșokina e pe locul 4 cu 5%”

De data aceasta, Cristian Tudor Popescu a comentat un sondaj de opinie care a reflectat intențiilor de vot ale tinerilor români pentru alegerile parlamentare din acest an.

„Potrivit sondajului realizat de organizația „Tinerii votează”, AUR e pe primul loc, cu 16%, în intenția de vot a tinerilor între 18 și 35 de ani pentru Parlamentul României. ȘOȘ, partidul Șoșokina, e pe locul 4 cu 5%””, a precizat CTP.

„Rezultatul nu e nicidecum „bombă”, cum îl prezintă presa. E firesc. Tinerii aceștia sunt progeniturile Educației Naționale.

Ai catastrofelor repetate an de an la testele PISA, la simulările naționale și bacalaureat. Ai facultăților prăvălii de diplome, creștino-ecologice și de drept.

Citește și Cine e singurul politician pe care Cristian Tudor Popescu îl consideră bun. „Nu știu cum a ajuns președinte de două ori într-o țară de imbecili”

Ai injuriilor, ignoranței, bullyingului, violenței, violurilor, drogurilor, asasinatelor în continuă creștere printre elevi și studenți. Sunt tinerii generației Tik Tok.

Mulți dintre ei trăiesc din banii părinților și după ce trec de 30 de ani. Viitor de AUR țara noastră are…”, a completat jurnalistul pe pagina personală de Facebook.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Părinții din Iași, care au încercat să-și ucidă bebelușul, condamnați la închisoare! Cât timp vor sta în spatele gratiilor
Fanatik.ro
Gigi Becali a stabilit prețul uriaș cu care vinde FCSB: „Vine un american și o ia!”
Capital.ro
Regulă la bloc 2026. Cine plătește când apar probleme la bloc? Ce spune legea în cazul reparațiilor la acoperiș
Playtech.ro
Când este mai avantajos să faci rambursare anticipată: la începutul sau la finalul creditului
Adevarul
Au cumpărat o casă în Sicilia cu doar 40.000 de euro, dar au descoperit capcana care le poate ruina visul: „Devine o gaură neagră pentru bani”
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier cu patru mașini pe A1! Traficul a fost deviat pe o singură bandă, în apropiere de Sibiu
iamsport.ro
Fostul selecționer al României a anunțat că vrea să revină la națională: ”Mi-aș dori să reușesc o performanță mai mare decât ultima!”
MediaFlux
Ajutoare de stat pentru pensionari în 2026. Românii trebuie să depună o cerere
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România