CROAŢIA-SPANIA LIVE VIDEO ONLINE. Programul zilei în Liga Naţiunilor

CROAŢIA-SPANIA LIVE VIDEO ONLINE. Liga Naţiunilor a intrat în faza meciurilor decisive, de astăzi urmând să înceapă meciurile etapei a cincea, penultima din faza grupelor.

15 nov. 2018, 10:05
CROAŢIA-SPANIA LIVE VIDEO ONLINE. Programul zilei în Liga Naţiunilor

CROAŢIA-SPANIA LIVE VIDEO ONLINE. Vicecampioana mondială, Croaţia, este încă în căutarea primei sale victorii în Liga Naţiunilor, însă adversară îi este o altă superputere a fotbalului şi, totodată, lidera grupei, reprezentativa Spaniei. În meciul tur, din septembrie, ibericii şi-au surclasat rivalii cu 6-0, iar o nouă victorie astăzi ar propulsa naţionala La Roja în faza finală., unde ar lupta pentru calificarea directă la EURO 2020.

Jordi Alba s-a reîntors în naţională şi este de aşteptat să fie titularizat pe postul de fundaş stânga, în schimb lui Luis Enrqoue îi lipsesc, accidentaţi, fundaşul dreapta Dani Carvajal, mijlocaşii Koke şi Thiago, dar şi atacantul Diego Costa. La croaţi, după retragerea lui Mario Mandzukic din prima reprezentativă, rolul de lider în ofensivă îi revine lui Ante Rubic, atacantul lui Eintracht Frankfurt, însă eficienţa acestuia e departe de a fi satisfăcătoare, doar două goluri în 23 de meciuri pentru naţională.

Liga Naţiunilor, programul de joi:

Urna A, ora 21.45, Belgia – Islanda, Grupa 2

1. Elveţia 3 2 0 1 9:3 6
2. Belgia 2 2 0 0 5:1 6
3. Islanda  3 0 0 3 1:11 0

Urna A, ora 21.45, Croaţia – Spania, Grupa 3

1. Spania 3 2 0 1 10:4 6
2. Anglia 3 1 1 1 4:4 4
3. Croaţia 2 0 1 1 0:6 1

Urna B, ora 21.45, Austria – Bosnia-Herţegovina, Grupa 3

1. Bosnia și Herțegovina 3 3 0 0 5:1 9
2. Austria 2 1 0 1 1:1 3
3. Irlanda de Nord 3 0 0 3 1:5 0

Urna C, ora 21.45, Grecia – Finlanda, Grupa 2

Urna C, 21.45, Ungaria – Estonia, Grupa 2

1. Finlanda 4 4 0 0 5:0 12
2. Grecia 4 2 0 2 3:4 6
3. Ungaria 4 1 1 2 5:6 4
4. Estonia 4 0 1 3 3:6 1

Urna D, ora 17.00, Kazahstan – Letonia, Grupa 1

Urna D, ora 21.45, Andorra – Georgia, Grupa 1

1. Georgia  4 4 0 0 9:0 12
2. Kazakhstan 4 1 2 1 6:4 5
3. Letonia 4 0 2 2 1:5 2
4. Andorra 4 0 2 2 1:8 2

Urna D, ora 21.45, Luxemburg – Belarus, Grupa 2

Urna D, ora 21.45, San Marino – Moldova, Grupa 2

1. Luxemburg 4 3 0 1 10:1 9
2. Belarus 4 2 2 0 6:0 8
3. Moldova 4 1 2 1 2:4 5
4. San Marino 4 0 0 4 0:13 0

loading...